W czerwcu zoolove wspiera Zwierzęcą Arkadię

Podopieczni Fundacji Zwierzęca Arkadia (źródło: Zwierzęca Arkadia)

Przez cały czerwiec w programie charytatywnym zoolove uczestniczy Fundacja Zwierzęca Arkadia. Jej misją jest walka z bezdomnością zwierząt domowych oraz poprawa ich warunków bytowych.

Klienci zooplus mają okazję pomóc kolejnej fundacji prozwierzęcej. Do programu zoolove dołącza Fundacja Zwierzęca Arkadia. Organizacja działa od wielu lat, oficjalnie została jednak zarejestrowana w 2012 roku. Skupia się przede wszystkim na profesjonalnie przeprowadzonych adopcjach zwierząt, które wcześniej przebywały w złych warunkach, zostały znalezione błąkające się lub porzucone. Klienci mogą pomagać Fundacji, kupując w czerwcu produkty marki zoolove – część dochodu ze sprzedaży trafi do Zwierzęcej Arkadii.

Zwierzęta, które trafiają do Zwierzęcej Arkadii, to przede wszystkim koty i psy, ale Fundacja to także bezpieczna przystań dla koni, a nawet kóz. Na miejscu podopieczni otrzymują schronienie, opiekę weterynaryjną, behawioralną i są przygotowywani do życia w nowych domach. To jednak nie wszystko, czym zajmuje się fundacja: „Organiczamy też bezdomność wśród zwierząt poprzez stosowanie i promocję kastracji i czipowania zwierząt właścicielskich oraz bezdomnych. Wyłapujemy i kastrujemy wolnożyjące koty, aby uniknąć niekontrolowanego rozrodu tych zwierząt” – mówi działaczka Fundacji – „Współpracujemy z gminami i miastami w zakresie poprawy funkcjonowania programów gminnych dotyczących zwierząt bezdomnych i dzikich. Prowadzimy szereg działań edukacyjnych w szkołach i mediach społecznościowych.”

W Zwierzęcej Arkadii aktywnie działa kilka osób. To profesjonaliści z doświadczeniem i z udokumentowanym wykształceniem w zakresie behawiorystki zwierząt, weterynarii, prawa, mediacji i wielu innych dziedzin, które pomagają w prawidłowym i skutecznym działaniu fundacji. Aby prężnie pomagać, członkowie organizacji potrzebują jednak środków finansowych na opłacenie zabiegów, lekarstw, specjalistycznych karm i akcesoriów potrzebnych do lepszego funkcjonowania ośrodka i zwierzaków. Udział Fundacji w programie zoolove jest więc szansą na uzyskanie dodatkowego wsparcia, które odmieni los kolejnych zwierzaków.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Podopieczni Fundacji Zwierzęca Arkadia (źródło: Zwierzęca Arkadia)

 PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH W PROGRAMIE ZOOLOVE26 maja 2021

Dzięki klientom zooplus przekazaliśmy już ponad 500 000 pln w ramach programu charytatywnego zoolove potrzebującym zwierzakom w całej Polsce.

Przeczytaj >
 KWIETNIOWA ZOOPAKA DLA TOZ12 maja 2021

Gliwice, Bytom, Tarnów i Kiczarowo – do oddziałów TOZ w tych miastach dotarła w kwietniu zooplusowa ZOOPAKA, a w niej karmy i akcesoria dla potrzebujących zwierząt.

Przeczytaj >
 OŚRODEK JELONKI W PROGRAMIE ZOOLOVE28 kwietnia 2021

W maju w programie zoolove uczestniczy Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki. Jego misją jest pomaganie dzikim zwierzętom.

Przeczytaj >