Ośrodek Jelonki w programie zoolove

zdjęcie: Podopieczny Ośrodka Jelonki (źródło: Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki)

28 kwietnia 2021

W maju w programie charytatywnym zoolove uczestniczy Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki. Jego misją jest pomaganie zwierzętom dzikim – chorym i po wypadkach.

W maju klienci sklepu zooplus będą mogli pomagać kolejnej organizacji działającej na rzecz zwierząt w naszym kraju. Tym razem jest to Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki, którego celem jest dawać szansę na lepsze życie wszystkim tym zwierzętom, które nie przeżyłyby bez pomocy w naturalnym środowisku. Ośrodek właśnie dołączył do programu charytatywnego zoolove. To oznacza, że kiedy klient zooplus kupi dowolny produkt opatrzony logo zoolove, część wydanych na niego pieniędzy trafi właśnie do tej organizacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki od 2013 roku walczy o życie i zdrowie poszkodowanych dzikich zwierząt. Nie jest typowym schroniskiem. Trafiają do niego zwierzęta wycieńczone, potrącone, często w bardzo ciężkim stanie, podchodzące do domowych siedlisk, szukające pomocy, a także młode zwierzęta, które straciły rodziców w wyniku różnych okoliczności. W ośrodku przebywają sarny i jelenie, lisy, dziki, zwierzęta gospodarskie, takie jak konie czy owce, które zostały odebrane z przeraźliwych warunków, gęsi, kaczki, jeże czy sówki. Jelonki to także dziesiątki psów i kotów. „Nie odmówimy pomocy żadnemu zwierzęciu w trudnej sytuacji. Wspieramy też akcje sterylizacji psów i kotów, żeby chociaż odrobinę zmieniać sytuacje u podstaw” – komentują członkowie organizacji.

Wizyty u lekarzy weterynarii, analiza wyników badań, rokowania, żmudna i najczęściej wielomiesięczna praca nad poprawą stanu i finalnie nad przygotowaniem zwierzęcia do powrotu do środowiska naturalnego – tak wygląda codzienność w Ośrodku Jelonki. Całą gromadą zwierząt w Ośrodku opiekuje się jedna osoba – Anna Kamińska, założycielka organizacji. „Zależy nam, by zwierzęta poznawały jak najmniej obcych zapachów. W ten sposób zwiększa się ich szansa na powrót do natury” – tłumaczą przedstawiciele – „Od samego początku działalności Ania uratowała setki zwierząt od powolnej i bolesnej śmierci. Nie byłoby to oczywiście możliwe, gdyby nie ludzie, którzy nam zaufali, wszystkie wspierające nas osoby prywatne i firmy”. W maju klienci zooplus mogą wspomóc działania Ani oraz jej współpracowników, kupując dla swoich pupili produkty opatrzone logo zoolove.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 400 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Podopieczni Ośrodka Jelonki (źródło: Ośrodek Okresowej Rehabilitacji Zwierząt Jelonki)

 PACZKA DLA ZWIERZACZKA INPOSTU I ZOOPLUS6 kwietnia 2021

Od 7 do 21 kwietnia trwa akcja InPostu „Paczka dla zwierzaczka”, której partnerem jest zooplus.pl.

Przeczytaj >
 ZOOPAKA W 6 ODDZIAŁACH TOZ12 marca 2021

Obdarowane oddziały TOZ dzielą się swoją radością i podkreślają, że regularna pomoc pozwala im na podnoszenie standardów wyżywienia oraz warunków bytowych podopiecznych.

Przeczytaj >
 PRZYSTANEK SCHRONISKO 10 lutego 2021

W lutym klienci sklepu zooplus mogą wspomagać kolejną organizację prozwierzęcą w ramach programu zoolove. Tym razem jest to fundacja Przystanek Schronisko z Katowic.

Przeczytaj >