zoolove dla Fundacji Rottka® Polska

zdjęcie: podopieczny Fundacji Rottka® Polska (źródło: Fundacja Rottka® Polska, fot. Milena Kacprzyk)

27 lipca 2021

W sierpniu w programie charytatywnym zoolove uczestniczy Fundacja Rottka® Polska

z Pomorza. Jej misją jest pomaganie bezdomnym, potrzebującym zwierzętom, przede wszystkim psom rasy rottweiler.

W sierpniu klienci sklepu zooplus będą mogli pomagać kolejnej organizacji działającej na rzecz zwierząt w naszym kraju. Tym razem jest to Fundacja Rottka® Polska, która pomaga głównie potrzebującym rottweilerom. Organizacja dołączyła do programu charytatywnego zoolove. To oznacza, że kiedy klient zooplus kupi dowolny produkt opatrzony logo zoolove, część wydanych na niego pieniędzy trafi właśnie do tej fundacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

Fundacja Rottka® Polska, wcześniej znana pod nazwą Pomorska Fundacja Rottka, została powołana do życia w Gdańsku, w 2006 roku. Od tamtego czasu działa w całej Polsce, pomagając rottweilerom w potrzebie. „Od początku pomagamy naszej ukochanej rasie – rottweilerom, psom postrzeganym w społeczeństwie negatywnie. Przełamujemy stereotypy, udowadniając, że rottweiler to wspaniały pies, choć faktycznie nie każdy może być jego opiekunem” – mówią przedstawiciele fundacji – Uświadamiamy ludzi, promujemy utrzymanie psów z zachowaniem ich dobrostanu, literaturę fachową, zmieniamy podejście społeczeństwa do tej wspaniałej rasy.”

Rottka uczestniczy w interwencjach i likwidacjach pseudo-hodowli, ratując wykorzystywane w nich Rottweilery: „Promujemy także rozsądną hodowlę rottweilerów i kategorycznie sprzeciwiamy się tzw. fabrykom psów, wykorzystywaniu ich do celów zarobkowych, przetrzymywaniu w warunkach urągających nie tylko godności psa, ale często stanowiących zagrożenie dla ich zdrowia i życia” – komentują wolontariusze. Psom trafiającym pod opiekę fundacji trzeba następnie znaleźć nowy, dobry dom, co nierzadko nie bywa łatwe, ponieważ nie każdy miłośnik psów nadaje się na odpowiedzialnego opiekuna psa tej wymagającej rasy. Fundacja Rottka® Polska działa według ścisłych procedur, podopiecznym zapewnia badania weterynaryjne, diagnostykę, odpowiednie żywienie, a także środowisko, w którym psy mają możliwość na nowo zaufać człowiekowi.

Pomoc zwierzętom to jednak dla Rottki jeszcze nie wszystko: „Równie istotni są dla nas ludzie, szczególnie dzieci. Dlatego od roku 2013 postawiliśmy przed sobą nowe, ważne cele statutowe. Za takie uznaliśmy pomoc ofiarom pogryzień, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci”. Fundacja Rottka® Polska podkreśla, że realizacja działań statutowych jest możliwa wyłącznie dzięki pracy wolontariuszy oraz pomocy osób prywatnych i firm. Kupując produkty zoolove w sierpniu 2021, przekazujesz Fundacji Rottka® Polska pieniądze, za które wolontariusze będą mogli nabyć wysokiej jakości karmę, leki, suplementy i podjąć inne działania mające na celu ratowanie rottweilerów.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Podopieczni Fundacji Rottka® Polska (źródło: Fundacja Rottka® Polska)

 ZOOPAKA W 5 KOLEJNYCH ODDZIAŁACH TOZ19 lipca 2021

Bytom, Jawor, Wronki, Elbląg, Olsztyn – w czerwcu do tamtejszych oddziałów TOZ dotarły ciężarówki z karmami i akcesoriami od zooplus w ramach programu ZOOPAKA.

Przeczytaj >
 ZOOLOVE DLA FUNDACJI AUREA29 czerwca 2021

W lipcu w programie charytatywnym zoolove bierze udział Fundacja Pomocy Goldenom AUREA. Organizacja troszczy się o los psów rasy Golden Retriever, które wymagają pomocy.

Przeczytaj >
 PÓŁ MILIONA ZŁOTYCH W PROGRAMIE ZOOLOVE26 maja 2021

Dzięki klientom zooplus przekazaliśmy już ponad 500 000 pln w ramach programu charytatywnego zoolove potrzebującym zwierzakom w całej Polsce.

Przeczytaj >