zoolove dla Fundacji Pomocy Goldenom AUREA

zdjęcie: Dwuletni golden o imieniu Rio – podopieczny Fundacji Pomocy Goldenom AUREA (źródło: Fundacja Pomocy Goldenom AUREA)

29 czerwca 2021

W lipcu w programie charytatywnym zoolove bierze udział Fundacja Pomocy Goldenom AUREA. Organizacja troszczy się o los psów rasy Golden Retriever, które wymagają pomocy.

W lipcu klienci sklepu zooplus będą mogli pomagać kolejnej organizacji działającej na rzecz zwierząt w naszym kraju. Tym razem jest to Fundacja Pomocy Goldenom AUREA, której celem jest pomaganie psom w trudnej sytuacji, zwłaszcza psom rasy Golden Retriever. Fundacja właśnie dołącza do programu charytatywnego zoolove. To oznacza, że kiedy klient zooplus kupi dowolny produkt opatrzony logo zoolove, część wydanych na niego pieniędzy trafi właśnie do tej organizacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

Fundacja Pomocy Goldenom AUREA od kilkunastu lat roku udziela wszechstronnej pomocy bezdomnym, porzuconym, krzywdzonym, niechcianym, chorym psom, w szczególności rasy Golden Retriever. Rasa stała się bardzo popularna w Polsce, co skutkuje ogromną liczbą jej przedstawicieli w całym kraju: „Wiele goldenów ma wspaniałe życie, są zdrowe, kochane i dożywają późnych lat u boku swoich właścicieli. Jednak nie wszystkie mają tyle szczęścia” – tłumaczy przedstawicielka fundacji, Agata Kratochwil.

Dlaczego niektórym goldenom nie powodzi się w życiu? – „Ogromna popularność tej rasy, w połączeniu z ludzkim brakiem odpowiedzialności i dostatecznej wiedzy, spowodowała, że goldeny masowo trafiają do schronisk dla bezdomnych zwierząt, są porzucane lub przekazywane z jednych do drugich nieodpowiedzialnych rąk” – wyjaśnia Agata Kratochwil. Przy okazji dodając, że właśnie ta sytuacja spowodowała, że w 2008 r. powstała Fundacja Pomocy Goldenom AUREA – „Pod naszą opiekę trafiają głównie psy starsze, chore, wymagającej kosztownego leczenia i szczególnej troski. Części z nich znajdujemy nowe domy, ale niektóre zostają pod naszymi skrzydłami dożywotnio”.

Podopieczni Fundacji umieszczani są w domach tymczasowych, gdzie mieszkają do czasu adopcji. Tam określane są ich potrzeby, obserwowane zachowania: „Często uczymy goldeny życia z ludźmi, życia w mieście, staramy się też rozwiązywać problemy związane z zachowaniem psa – robimy wszystko, aby pies poczuł się bezpiecznie oraz był jak najlepiej przygotowany do adopcji” – mówi Agata Kratochwil. Fundacja AUREA każdemu trafiającemu do niej psu zapewnia jak najlepszą opiekę, mieszkanie w domowych warunkach, pozytywne doświadczenia, a także dobrej jakości karmy.

Każdy pies ma zapewnioną również profilaktykę weterynaryjną – zdrowie podopiecznych jest dla Fundacji bardzo ważne, dlatego każdy z nich przechodzi regularnie podstawowe badania u lekarza weterynarii. Jak wyjaśnia dalej przedstawicielka fundacji: „Często wykonujemy także dodatkowe, specjalistyczne badania, mające na celu jak najdokładniejsze zdiagnozowanie psa. Finansujemy niezbędne leczenie, zabiegi, operacje, rehabilitacje. Każdy pies znajdujący się pod naszą opieką jest również chipowany i rejestrowany w krajowych i międzynarodowych bazach identyfikacji”.

Tak przygotowanym do adopcji psom Fundacja AUREA znajduje następnie odpowiednich dla nich opiekunów. Z kolei psy przewlekle chore i wymagające kosztownego leczenia lub szczególnej opieki najczęściej pozostają pod jej opieką dożywotnio. Fundacja w miarę możliwości stara się pomagać w finansowaniu kosztownego leczenia lub zabiegów także goldenów posiadających kochających właścicieli, którzy znajdują się w trudnej sytuacji majątkowej.

Oprócz tego Fundacja Pomocy Goldenom prowadzi działalność informacyjną i edukacyjną, starając się zwiększać świadomość przyszłych i obecnych opiekunów psów m.in. w zakresie opieki, zdrowia, szkolenia. W lipcu klienci zooplus mogą wspomóc te wszystkie działania fundacji, kupując dla swoich pupili produkty opatrzone logo zoolove.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Podopieczni Fundacji Pomocy Goldenom AUREA
Od lewej: Alma (l. 15), Astra (l.10), Freddie (l. 14), Kiwi (l. 10), Niko (l. 3), Ptyś (l. 14), Sonia (l .10), Chester (l. 5)
(źródło:Fundacja Pomocy Goldenom AUREA)

 KWIETNIOWA ZOOPAKA DLA TOZ12 maja 2021

Gliwice, Bytom, Tarnów i Kiczarowo – do oddziałów TOZ w tych miastach dotarła w kwietniu zooplusowa ZOOPAKA, a w niej karmy i akcesoria dla potrzebujących zwierząt.

Przeczytaj >
 PACZKA DLA ZWIERZACZKA INPOSTU I ZOOPLUS6 kwietnia 2021

Od 7 do 21 kwietnia trwa akcja InPostu „Paczka dla zwierzaczka”, której partnerem jest zooplus.pl.

Przeczytaj >
 MIAUKOT W MARCOWYM ZOOLOVE15 marca 2021

W marcu do udziału w programie charytatywnym zoolove zaproszona została fundacja MiauKot. Klienci zooplus mogą wspierać potrzebujące zwierzęta z Bytomia i okolic.

Przeczytaj >