zoolove dla Fundacji Fioletowy Pies

zdjęcie: podopieczny Fundacji Fioletowy Pies 

1 czerwca 2022

W czerwcu w programie zoolove bierze udział Fundacja Fioletowy Pies, która powstała w 2008 roku w Opolu. W ciągu 14 lat działalności uratowała tysiące zwierząt, głównie psów i kotów. Od początku celem Fundacji jest pomoc zwierzętom, które cierpią przez złych i nieodpowiedzialnych ludzi. Ich hasłem jest: "Zmieniamy Świat Czterech Łap" i to właśnie robią na co dzień.

Fundacja ma pod opieką psy i koty, które ktoś porzucił, skrzywdził, zawiódł. Zwierzęta trafiają pod opiekę po wypadkach, chore, zagłodzone, a także z interwencji. Czasem również oddane przez właścicieli, trafiają pod skrzydła organizacji, żeby mogły uniknąć schroniska. W domach tymczasowych lub hotelikach mają zapewnione wszystko czego potrzebują: od diagnozowania i leczenia (w tym operacji, specjalistycznych badań etc.), przez odpowiednie wyżywienie, po miłość i opiekę, której do tej pory nie miały.

Zwierzęta, które trafiają do Fundacji Fioletowy Pies to niestety często ofiary przemocy i zaniedbania nieodpowiedzialnych właścicieli. Zanim taki zwierzak trafi do adopcji i odpowiedniego domu wolontariusze wkładają dużo pracy w przygotowanie czworonoga, ale też człowieka, aby adaptacja w nowym domu była jak najmniej stresująca dla zwierzęcia. I żeby człowiek wiedział jak się swoim nowym przyjacielem opiekować.

Ważnym segmentem działalności jest promowanie i wykonywanie kastracji zwierząt. W związku z czym dorosłe zwierzaki oddawane są do adopcji tylko po zabiegu kastracji. Fundacja finansuje kastrację kotów wolno żyjących i w miarę naszych możliwości pomaga również osobom prywatnym w opłaceniu zabiegów ich podopiecznych.

Fundacja prowadzi również również programy edukacyjne, głównie w przedszkolach i szkołach podstawowych, aby uwrażliwiać dzieci na los bezdomnych zwierząt, a także uczyć ich bezpiecznego kontaktu ze zwierzakami. 

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

zdjęcia: Podopieczni Fundacji Fioletowy Pies

Przeczytaj także

 KARETKA DLA ZWIERZĄT KTOZ JUŻ JEŹDZI29 kwietnia 2022

Po krakowskich drogach już jeździ karetka dla zwierząt sfinansowana przez zooplus w ramach akcji ,,Mamy coś do przekazania". Dzięki nowoczesnemu samochodowi interwencyjnemu Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie mogło docierać do potrzebujących zwierząt.

Przeczytaj >
 ZOOPAKA W KOLEJNYCH ODDZIAŁACH TOZ

Kolejne ciężarówki wyładowane darami dla zwierzaków dotarły do oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tym razem karma i akcesoria pojechały do oddziałów: Bytom, Wrocław, Kielce, Włoszczowa, Dzierżoniów i Wronki.

Sprawdź >
 FUNDACJA KOTELLA W ZOOLOVE4 maja 2022

W maju w programie zoolove bierze udział Fundacja Kotella, której misją jest pomaganie potrzebującym kotom, w szczególności kotom wolnożyjącym i bezdomnym. 

Przeczytaj >