zoolove dla Fundacji Kotella

4 maja 2022

W maju w programie zoolove bierze udział Fundacja Kotella, której misją jest pomaganie potrzebującym kotom, w szczególności kotom wolnożyjącym i bezdomnym. 

Fundacja Kotella została utworzona i zarejestrowana w 2017 roku, ale jako grupa osób prywatnych niesie pomoc już od 10 lat!

Działania Fundacji Kotella skupiają się głównie na kotach wolnożyjących, a więc:

• zapewnianiu godnych warunków do bytowania

• opieka weterynaryjna, leczenie chorób przewlekłych

• kastracja kotów oraz sterylizacja kotek, aby zapobiec bezdomności, okrucieństwu i wyrzucaniu niechcianych zwierząt

• karmieniu kotów

• szukaniu domów osobnikom, które są przygotowane do życia w domu

Fundacja wynajmuje pomieszczenia, w których stara się stworzyć domowe warunki dla podopiecznych, którzy nie są w stanie żyć na wolności lub chorują.

Do zadań Fundacji należy także wspieranie opiekunów kotów wolnobytujących w odpowiedzialnej opiece, karmieniu oraz leczeniu. Organizacja skupia się również na edukacji jak postępować z dzikimi kotami.

Ważną odnogą działań są domy tymczasowe, w których koty są przygotowywane do życia z nowymi opiekunami, często leczone, uczone zachowania czystości i kontaktu z ludźmi.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

Przeczytaj także

 ZOOLOVE DLA FUNDACJI JUDYTA1 marca 2022

W marcu w programie zoolove uczestniczy Fundacja dla Szczeniąt Judyta, która opiekuje się szczeniakami oraz psami niepełnosprawnymi. Obecnie pomaga również psom, które przyjechały z terenów Ukrainy. 

Przeczytaj >
 ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ZOOPLUS30 września 2021

Co roku 4 października wszystkie zwierzęta mają swoje święto i obchodzą Światowy Dzień Zwierząt. zooplus jak zwykle włącza się w te obchody wspierając organizacje, które codziennie walczą o lepszy świat dla każdego zwierzaka.

Przeczytaj >
 ZOOPAKA W KOLEJNYCH ODDZIAŁACH TOZ

Kolejne ciężarówki wyładowane darami dla zwierzaków dotarły do oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tym razem karma i akcesoria pojechały do oddziałów: Bytom, Wrocław, Kielce, Włoszczowa, Dzierżoniów i Wronki.

Sprawdź >