Pomóżmy Zwierzakom z Mińska

zwierzak z Mińska
zdjęcie: podpieczny fundacji Zwierzaki z Mińska (źródło: fundacja Zwierzaki z Mińska)

16 października 2020

Do udziału w programie charytatywnym zoolove w październiku została zaproszona fundacja Zwierzaki z Mińska. Przez cały miesiąc klienci zooplus będą wspierać potrzebujące zwierzęta z Mińska Mazowieckiego i okolic.

Do programu zoolove na październik dołączyła organizacja Zwierzaki z Mińska. Klienci sklepu zooplus będą mogli pomóc jej w ramach programu zoolove już po raz drugi. Wystarczy, że kupią dowolny produkt opatrzony logo zoolove, a część pieniędzy trafi do tej organizacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

Fundacja Zwierzaki z Mińska pomaga potrzebującym zwierzakom na wiele sposobów, jednak teraz sama znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Władze organizacji informują, że nie mają już środków na utrzymanie podopiecznych, ani opłacenie pracowników. Jednocześnie cały czas, zgodnie ze swoją misją, kastrują błąkające się psy i koty, ich podopieczni są diagnozowani, leczeni, mają robione badania krwi, badania USG, konieczne operacje, zabiegi stomatologiczne.

„Musimy mieć za co zapłacić hotelom, w których mamy obecnie 20 psów i 3 koty” – martwią się pracownicy fundacji – „To boli, że nie będziemy zaraz mieli za co opłacać dalszej opieki nad Ciri, Tulipanem, Dingo, Karbonem, Pilotką, Kremówką, Freddie, Mercury'm, Rio, Tokio, Berlinem...”. Fundacja dba o zakup dobrej karmy dla swoich podopiecznych, czyste kuwety ze świeżym żwirkiem, niezbędne leki i suplementy. To między innymi w zakupie tych właśnie rzeczy przez cały październik klienci zooplus mogą pomóc fundacji Zwierzaki z Mińska, przekazując część kwoty za zakupione produkty z logo zoolove.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove  – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 300 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

piesek z Mińska
kotek z Mińska
kotek z Mińska
piesek z Mińska
kotek z Mińska
kotek z Mińska

Podopieczni fundacji Zwierzaki z Mińska (źródło: fundacja Zwierzaki z Mińska)

 PIĘKNA INICJATYWA DLA ZWIERZĄT2 lipca 2020

Chcieli stać się głosem tych, którzy sami nie mogą nic powiedzieć. Ich motto: „Przywracamy zwierzętom wiarę w ludzi”. Rozmowa ze Stowarzyszeniem Inicjatywa dla Zwierząt.

Przeczytaj >
Agapeanimali w zooloveWSPIERAMY AGAPKI Z POZNANIA3 sierpnia 2020

Przez cały sierpień w programie zoolove uczestniczy fundacja Agapeanimali. Jej misją jest walka z bezdomnością kotów i zapewnienie im lepszych warunków bytowych.

Przeczytaj >
piesek z fundacji La FaunaWRZESIEŃ Z FUNDACJĄ LA FAUNA2 września 2020

We wrześniu w zoolove bierze udział małopolska fundacja La Fauna. Misją trzech prowadzących ją Krakowianek jest ratowanie cierpiących zwierząt domowych i odmiana ich losu na lepszy.

Przeczytaj >