Adopcja z plusem

Wsparliśmy krakowskie adopciaki! „Adopcja z plusem” to akcja, która odbyła się we wrześniu i w październiku 2020 roku i w ramach której przygotowaliśmy prezenty dla adoptowanych zwierząt ze Schroniska dla Zwierząt w Krakowie. Zależało nam na tym, aby momentowi adopcji i pierwszym chwilom w nowym domu, które zazwyczaj są pełne emocji, towarzyszyły jak najlepsze wspomnienia. Chcieliśmy też odciążyć nowych opiekunów finansowo w trudnym okresie pandemii. Dlatego w ramach akcji świeżo upieczeni opiekunowie psów i kotów otrzymali od nas wyprawki dla nowych domowników – w zestawach znalazły się karmy, przysmaki, zabawki, koce i legowiska.

Wyprawki z plusem

Wyjście ze schroniska to bardzo ważne i przejmujące wydarzenie w życiu każdego zwierzaka. Chcieliśmy, aby pierwsze chwile w nowym domu były jak najmilsze i komfortowe, dlatego dużą wagę przywiązaliśmy do rodzaju i jakości produktów, które umieściliśmy w wyprawkach. Podczas pierwszej edycji wydarzenia rozdaliśmy 100 wyprawek. W puli znalazły się pakiety dla kotów i psów – tych najmłodszych, dorosłych oraz seniorów. Wszystkie zostały przygotowane w konsultacji z behawiorystami i specjalistami ds. żywienia. Każda z nich zawierała karmy i akcesoria najlepszych producentów:

Bieżące informacje

Pierwsza edycja akcji „Adopcja z plusem” odbywała się we wrześniu i październiku 2020 roku, do momentu, aż wszystkie wyprawki trafiły do nowych kocich i psich opiekunów. Jeśli ciekawi cię, jak przebiegała akcja lub chcesz obejrzeć relacje z przekazywania prezentów, kliknij na grafikę poniżej.

Historie z plusem

Poznaj historie zwierzaków, które opuściły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie z nowymi opiekunami oraz wyprawką od zooplus.

Węgielek z wyprawkąWęgielekPierwszy adopciak +

Kociak Węgielek to mały szczęściarz. Nie dość, że jako pierwszy otrzymał wyprawkę, to na nowy dom czekał tylko niecałe trzy tygodnie! Jego urok osobisty sprawiał, że przyciągał wzrok każdego potencjalnego opiekuna, aż w końcu oczarował jednego z nich na dobre.

Koralik z wyprawkąKoralikWulkan energii

Koralika znaleziono na ulicy. Nie był raczej niczyją zgubą, na pewno nikt go nie szukał. Szybko okazało się, że to wesoły i ciekawski psiak o dużej potrzebie uwagi. Na szczęście na nowy dom nie czekał długo i obecnie wraz z opiekunem cieszą się tam z wyprawkowych prezentów.

Kamper z wyprawkąKamperPies doświadczony

Kamper ma tylko 5 lat, a los zdążył go już nie raz doświadczyć. Pierwszy opiekun oddał go, gdy urodziło się dziecko, drugi zachorował i nie mógł się nim zajmować. Po dwóch miesiącach w schronisku Kamper szczęśliwe znalazł jednak kolejny dom. Oby tym razem na zawsze!

Puchata w legowiskuPuchataOpuszczone maleństwo

Puchata ma około miesiąc. Takie maleństwo powinno być z mamą, trudno o dom dla tak młodego kotka. Na szczęście znalazł się opiekun, który zadba, by kicia bezpiecznie dorastała. Na razie w legowisku z wyprawki może się zgubić, ale niedługo na pewno do niego dorośnie!

Afrodyta z wyprawkąAfrodytaKocia piękność

Afrodyta podbiła serca nowych opiekunów nie tylko nieziemską urodą, ale i wspaniałym charakterem. To komunikatywna, ciekawska i rezolutna koteczka. Trafiła do schroniska chora i słabiutka, na szczęście jednak szybko doszła do siebie i znalazła kochający dom.

Dolly z wyprawkąDollyTęskna miłości

Dolly to kilkutygodniowa kotka, która smutno było samej w schronisku. Takie maleństwa potrzebują dużo uwagi i miłości, dlatego niełatwo o odpowiednich opiekunów dla nich. Tym bardziej cieszy fakt, że Dolly nie musiała długo czekać na dom u troskliwych i odpowiedzialnych ludzi.

Gumiś z wyprawkąGumiśAmancik

Dwunastoletni kocurek niestety chorował. Dzięki troskliwej opiece w schronisku udało mu się wrócić do zdrowia. Gumiś to fantastyczny koci kawaler, bardzo komunikatywny i towarzyski. Nic więc dziwnego, że szybko chwycił za serca swoich nowych opiekunów.

Molly z wyprawkąMolly Mała szczęściara

Molly trafiła do schroniska z ulicy, w wieku około pięciu tygodni. Jak każdy szczeniak potrzebuje odpowiedniej opieki, zabawy, miłości i konsekwentnego, ale empatycznego wychowania. Na szczęście wszystko to szybko otrzymała, na dom czekała tylko kilka dni.

Suzi z wyprawkąSuziMimo przeciwności

Dziesięcioletnia Suzi trafiła do schroniska z powodu choroby dotychczasowego opiekuna. Była w złym stanie i bardzo cierpiała. Dzięki fachowej opiece dziś cieszą ją spacery i nic ją nie boli. Od nowych opiekunów domaga się buziaczków i uwagi.

Nadia z krakowskiego schroniska z wyprawką od zooplusNadiaSpokojna, milusińska

Nadia została znaleziona w połowie sierpnia. Szybko pracownikom schroniska dała się poznać jako suczka spokojna, zrównoważona, lubiąca głaskanie i zabawę z innymi pieskami. Po zabiegu sterylizacji pojechała z wyprawką prosto do nowego domu.

Sid z krakowskiego schroniska z wyprawką od zooplusSidPodwójnie wdzięczny

Szczeniaczek Sid trafił do schroniska dwa razy w ciągu dwóch miesięcy! Podrzucony do Okna Życia, wkrótce potem adoptowany ze schroniska, wrócił do niego po miesiącu z powodu „wycofania”. Na szczęście po raz drugi został adoptowany już tego samego dnia!

Prima z krakowskiego schroniska z wyprawką z zooplusPrimaŻywe złoto

Prima to roczna suczka – wesoła, milutka, towarzyska i niesamowicie energiczna. Została znaleziona w połowie sierpnia na terenie Nowej Huty. Dziś schroniskowe „żywe złoto” cieszy się z wyprawki od zooplus w domu swoich nowych opiekunów.

Partner wydarzenia

Partnerem akcji „Adopcja z plusem” było Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, którym opiekuje się Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Schronisko jest obecnie domem dla kilkuset zwierząt – przede wszystkim kotów i psów. Bezdomniaki z krakowskiej placówki już od kilku lat otrzymują nasze wsparcie w postaci karm i akcesoriów w programie „Zapunktuj pomocą!”. Teraz postanowiliśmy pójść o krok dalej i ułatwić im start w nowe życie.