zoolove dla poznańskich Pazurków

Kotka Józefina

zdjęcie: Kotka Józefina – podopieczna fundacji Koci Pazur (źródło: fundacja Koci Pazur)

29 października 2020

W listopadzie w programie charytatywnym zoolove uczestniczy fundacja Koci Pazur. Jej misją jest pomaganie bezdomnym i wolnożyjącym kotom z Poznania i okolic oraz propagowanie hasła „nie kupuj, adoptuj”.

W listopadzie klienci sklepu zooplus będą mogli pomagać kolejnej organizacji działającej na rzecz zwierząt w naszym kraju. Tym razem jest to fundacja Koci Pazur, która pomaga głównie potrzebującym kotom na terenie Poznania oraz okolic. Organizacja właśnie dołączyła do programu charytatywnego zoolove. To oznacza, że kiedy klient zooplus kupi dowolny produkt opatrzony logo zoolove, część wydanych na niego pieniędzy trafi właśnie do tej fundacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

Fundacja Koci Pazur pomoc niesie od maja 2006 roku. Powstała z inicjatywy grupki osób, pragnących nieść pomoc poznańskim kotom bezdomnym oraz wolnożyjącym. W ciągu prawie piętnastu lat wolontariackiej działalności organizacja ocaliła tysiące zwierząt, lecząc je, kastrując i znajdując im kochające domy.

Wolontariusze z Kociego Pazura propagują ideę „nie kupuj, adoptuj” i kładą duży nacisk na spopularyzowanie kastracji zwierząt jako najlepszego sposobu na humanitarne ograniczenie ich bezdomności i cierpienia. Pod skrzydłami Fundacji znajduje się zazwyczaj do stu kilkudziesięciu kotów. „Koty, które są pod naszą opieką, przebywają w zdecydowanej większości w tzw. domach tymczasowych, czyli prywatnych mieszkaniach wolontariuszy. – opowiada pani Paulina, wiceprezes fundacji – „Odpowiednio przygotowane, czyli już wyleczone lub w przypadku chorób przewlekłych zdiagnozowane, „Pazurki” oddajemy do adopcji, a do tego momentu zapewniamy im pełną opiekę weterynaryjną oraz utrzymanie.”  W listopadzie wszyscy klienci zooplus mogą pomóc „Pazurkom”, kupując dla swoich pupili produkty opatrzone logo zoolove.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 300 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Podopieczny fundacji Koci Pazur
Podopieczny fundacji Koci Pazur
Podopieczny fundacji Koci Pazur
Podopieczny fundacji Koci Pazur

Podopieczni fundacji Koci Pazur – Borisse, Fortuna, Kruszonek i Borewicz (źródło: fundacja Koci Pazur)

piesek z fundacji La FaunaWRZESIEŃ Z FUNDACJĄ LA FAUNA2 września 2020

We wrześniu w zoolove bierze udział małopolska fundacja La Fauna. Misją trzech prowadzących ją Krakowianek jest ratowanie cierpiących zwierząt domowych i odmiana ich losu na lepszy.

Przeczytaj >
ciężarówka z prezentami od zooplus dla TOZZOOPAKA NA POMORZU10 września 2020

Człuchów, Kiczarowo, Sopot i Świdwin – w sierpniu to tam trafiły transporty z karmami i akcesoriami dla podopiecznych TOZ. Pomoc nadeszła w ramach programu ZOOPAKA.

Przeczytaj >
kot - podopieczny fundacji Zwierzaki z MińskaPOMÓŻMY ZWIERZAKOM Z MIŃSKA16 października 2020

Fundacja Zwierzaki z Mińska pomaga potrzebującym zwierzakom na wiele sposobów, jednak teraz sama znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Możemy pomóc!

Przeczytaj >