ZOOPAKI w kolejnych oddziałach TOZ

zdjęcie: podpieczny Schroniska w Kiczarowie w nowych szelkach (źródło: TOZ)

13 maja 2020

Kolejne oddziały Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami otrzymały wsparcie w programie ZOOPAKA. Tym razem ciężarówki z prezentami od zooplus dotarły do Kiczarowa, Mysłowic, Przylasku oraz Zabrza.

W kwietniu kolejne ciężarówki z prezentami opuściły magazyny zooplus, aby dotrzeć do potrzebujących zwierząt w różnych zakątkach Polski. Przemierzyły trasę do oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, w których mieszkają setki pokrzywdzonych przez los psów, kotów i nie tylko. Tym razem były to: schronisko w Kiczarowie (zachodniopomorskie), schronisko "Psitulmnie" w Zabrzu (śląskie), schronisko w Mysłowicach (śląskie) oraz schronisko w Przylasku (dolnośląskie). To tu bezdomne zwierzęta mogły cieszyć się z nowych zabawek, legowisk i napełnić brzuchy pysznymy karmami. 

Prezenty okazały się bardzo trafione. – Psiaki, których mamy pod opieką 140, otrzymały mięciutkie legowiska oraz zapas pysznej karmy, dzięki której nawet najbardziej wybredny brzuszek będzie zadowolony. Psi seniorzy śpią szczęśliwi w wygodnych legowiskach i otrzymują najlepszą karmę do jedzenia, dzięki której mogą dłużej cieszyć się zdrowiem – informują zadowoleni pracownicy ze schroniska w Przylasku. I dodają, że także koty mieszkające w oddziale spotkała niemała niespodzianka. – Dwadzieścia kotków będących pod naszą opieką otrzymało zapas żwirku, karmy oraz piękne, solidne drapaki.

Pomoc okazała się cenna także ze względu na obecną sytuację, która nie oszczędziła schronisk dla zwierząt. – Z uwagi na wprowadzone ograniczenia coraz trudniej było nam pozyskiwać karmę i inne niezbędne rzeczy dla naszych podopiecznych. Zapasy kurczyły się i z niepewnością zaczęliśmy patrzeć w przyszłość – wyjaśniają pracownicy schroniska w Kiczarowie. – Nasze obawy zostały rozwiane dzięki ogromnemu wsparciu, jakie otrzymaliśmy od zooplus.

Wszystkie podarunki, które trafiły do zwierząt, zostały przekazane w ramach programu ZOOPAKA. To jeden ze stałych programów charytatywnych sklepu zooplus, w którym bezdomne zwierzaki z oddziałów i schronisk Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce otrzymują ciężarówki pełne prezentów. Wśród podarunków znajdują się nie tylko karmy i przysmaki, ale też liczne akcesoria. Współpraca z TOZ trwa już od kilku lat, a darowizny są przekazywane kilka razy w miesiącu. Dotychczas ciężarówki z prezentami wyjechały z magazynów zooplus już ponad sto razy. Więcej informacji: TUTAJ

zdjęcia: podopieczni schronisk z podarunkami (źródło: TOZ)

PRZYSTAŃ OCALENIE W PROGRAMIE ZOOLOVE6 maja 2020

W programie zoolove w maju i czerwcu bierze udział fundacja Przystań Ocalenie, która wspiera przytulisko dla koni i innych zwierząt.

Przeczytaj >
OLEŚNICKIE BIDY NA DRODZE DO SZCZĘŚCIA5 maja 2020

Dążą do tego, żeby bida znalazła nowy dom, w którym zazna miłości i szczęścia. Rozmowa z fundacją Oleśnickie Bidy.

Przeczytaj >
KLIENCI ZOOPLUS ZNÓW PUNKTUJĄ8 marca 2020

Setki prezentów dla bezdomniaków z Krakowa. Wszystko dzięki zooPunktom, które przekazano na program "Zapunktuj pomocą!"

Przeczytaj >