Klienci zooplus znów punktują

zdjęcie: podopieczny Schroniska (źródło: Schronisko dla Zwierząt w Krakowie)

8 marca 2020

Koniec 2019 roku przyniósł rekordowy wynik w programie charytatywnym "Zapunktuj pomocą!" Dzięki zooPunktom, które klienci zooplus przekazali zwierzakom w potrzebie, krakowskie bezdomniaki otrzymają produkty za prawie 100 tysięcy złotych.

Im bliżej końca roku, tym bardziej jesteśmy skłonni czynić dobro dla naszych czworonożnych przyjaciół. Być może tak działa na nas magia świąt. Być może to myśl o tym, że w mroźne miesiące bezdomne zwierzaki mają trudniej niż zwykle. Niezależnie od powodu efekty są widoczne gołym okiem. Obserwujemy je w wynikach programu charytatywnego "Zapunktuj pomocą!". W ostatnich trzech miesiącach 2019 roku klienci sklepu zooplus przekazali bezdomniakom rekordową liczbę zooPunktów. Ich wartość wyniosła prawie 100 000 złotych. Te pieniądze w postaci produktów trafią do zwierząt w Schronisku w Krakowie.

Beneficjentów pomocy będzie wielu. W krakowskiej placówce w zależności od pory roku przebywa średnio 200-300 psów oraz 100-300 kotów różnych ras i wielkości. Do tego dochodzą inne zwierzęta, które regularnie trafiają pod opiekę Schroniska. Przez kolejne miesiące kilkaset bezdomniaków będzie więc mogło napełniać brzuchy karmą wysokiej jakości i karmami weterynaryjnymi. W ich przypadku jest to niezwykle ważne, bo schroniskowe zwierzęta – o czym warto pamiętać – mają szczególne potrzeby. Bezdomne psy, koty, króliki, gryzonie, ptaki i zwierzęta gospodarskie często mają za sobą trudną przeszłość, są osłabione i wymagają leczenia. W tej sytuacja pomoc klientów zooplus, dzięki której Schronisko otrzymuje produkty wysokiej jakości, staje się nieoceniona.

Krakowskie Schronisko dla Zwierząt korzysta z pomocy klientów sklepu internetowego zooplus od 2017 roku. To właśnie trzy lata temu zooplus we współpracy z placówką stworzył program "Zapunktuj pomocą!". Program powstał z myślą o tych, którzy chcą wspierać potrzebujące zwierzęta, jednocześnie mając wpływ wysokość udzielanego wsparcia. Każdy klient zooplus może podczas zakupów przekazać zwierzakom zebrane dotąd zooPunkty, które później zamienią się w realne wsparcie. W ciągu trzech lat działalności klienci przekazali Schronisku produkty o wartości ponad 350 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Przeczytaj także

 CZTERY PANCERNE I PSY 18 marca 2020
Mówią o sobie Cztery Pancerne, bo poświęcają się do granic, aby pomagać psom. O pracy w fundacji Psia Kość opowiada nam jedna z nich.
 130 TYSIĘCY NA ŚWIĘTA 24 lutego 2020

Wyniki świątecznej akcji dla zwierząt są już znane. Klienci zooplus podarowali 16 fundacjom z całego kraju ponad 130 000 złotych.

koty z fundacji JOKOT w wiklinowej budce WIOSNA Z JOKOTEM 1 marca 2020

JOKOT dołącza do programu charytatywnego zoolove. Od marca do kwietnia, kupując w zooplus, można pomagać tej fundacji.