Przystań Ocalenie dołącza do programu zoolove

zdjęcie: podpieczny fundacji Przystań Ocalenie (źródło: Fundacja Przystań Ocalenie)

5 maja 2020

Przez kolejne dwa miesiące klienci zooplus będą pomagać fundacji Przystań Ocalenie. Każdy, kto kupi produkty marki zoolove, pomoże w tworzeniu bezpiecznego domu dla zmęczonych i schorowanych koni i innych zwierząt. 

Fundacja Przystań Ocalenie kojarzona jest przede wszystkim z działań na rzecz przytuliska o takiej samej nazwie, które mieści się w śląskich Ćwiklicach. Przystań Ocalenie to dom dla koni uratowanych z transportów, baz przeładunkowych i targów, a także innych zwierząt domowych i gospodarskich – m.in. psów, kotów, kóz, świń i owiec. W ostatnich czasach fundacja informowała o poważnych problemach finansowych. To sprawiło, że zooplus zaprosił organizację do programu zoolove. Tym samym sprawił, że do końca czerwca każdy klient sklepu może pomóc Przystani Ocalenie podczas swoich zakupów. 

Fundacja Przystań Ocalenie istnieje od 2013 roku. Prowadzi działalność gospodarczą, z której cały dochód przeznaczany jest na cele statutowe fundacji. Oznacza to między innymi wsparcie dla przytuliska w Ćwiklicach i tworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której psy śpią przytulone do kotów, koziołki obok świni, a konie pozwalają się głaskać obcym. To jednak nie wszystko – fundacja prowadzi też działania edukacyjne w zakresie ochrony zwierząt i zaszczepia empatię do zwierząt wśród najmłodszych. W każdym z tych przedsięwzięć na pewno pomogą też pieniądze zebrane w programie zoolove.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączają do programu na dwa miesiące, otrzymując przez ten czas znaczące wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 300 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Podopieczni fundacji Przystań Ocalenie (źródło: fundacja Przystań Ocalenie)

130 TYSIĘCY NA ŚWIĘTA24 lutego 2020

Wyniki świątecznej akcji dla zwierząt są już znane. Klienci zooplus podarowali 16 fundacjom z całego kraju ponad 130 000 złotych.

Przeczytaj >
WIOSNA Z JOKOTEM1 marca 2020

JOKOT dołącza do programu charytatywnego zoolove. Od marca do kwietnia, kupując w zooplus, można pomagać tej fundacji.

Przeczytaj >
KLIENCI ZOOPLUS ZNÓW PUNKTUJĄ8 marca 2020

Setki prezentów dla bezdomniaków z Krakowa. Wszystko dzięki zooPunktom, które przekazano na program "Zapunktuj pomocą!"

Przeczytaj >