Fundacja Zmieńmy Świat w programie zoolove

zdjęcie: podopieczny Fundacji Zmieńmy Świat (źródło: Fundacja Zmieńmy Świat)

1 października 2021

W październiku w programie zoolove bierze udział Fundacja Zmieńmy Świat. Celem Tarnowskiej fundacji jest działalność charytatywna i edukacyjna, w zakresie: opieki i pomocy zwierzętom bezdomnym, porzuconym lub źle traktowanym.

W Październiku klienci zooplus, kupując produkty opatrzone logo zoolove, mogą pomóc Fundacji Zmieńmy Świat w Tarnowie, która właśnie dołączyła do programu charytatywnego zoolove. 10% wartości z wrześniowej sprzedaży netto produktów marki zoolove trafi do potrzebujących zwierząt.

Fundacja Zmieńmy Świat działa od 19 lat i nieprzerwanie pomaga zwierzętom w okolicach Tarnowa. Organizacja prowadzi koci szpital, który aktualnie jest rozbudowywany oraz koci azyl, w którym każdego roku schronienie znajdują setki bezdomnych kotów: ,,Wszyscy jesteśmy wolontariuszami. W kocim szpitalu i kocim azylu przebywa zawsze około 50 kotów. Trafiają do nas koty chore na białaczkę, FIV koci aids, FIP, panleukopenie, niewydolność nerek itd. Zapewniamy im dobre warunki, dbamy o odpowiedni stan sanitarny, czystość i higienę.”

Fundacja opiekuję się również kotami wolnożyjącymi wspierając społecznych opiekunów kotów oraz cyklicznie przeprowadzając akcje sterylizacji kotów wolnożyjących, co wpływa na zmniejszenie bezdomności zwierząt. W ciągu 19 lat działalności dzięki fundacji nowe domy znalazło ponad 2500 kotów a ponad 4000 zostało wysterylizowanych. Okresowo Fundacja prowadzi również zajęcia z felinoterapii dla dzieci z niepełnosprawnościami oraz ze spektrum autyzmu.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Źródło zdjęć: Fundacja Zmieńmy Świat

 ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ZOOPLUS30 września 2021

Co roku 4 października wszystkie zwierzęta mają swoje święto i obchodzą Światowy Dzień Zwierząt. zooplus jak zwykle włącza się w te obchody wspierając organizacje, które codziennie walczą o lepszy świat dla każdego zwierzaka.

Przeczytaj >
 MIAUKOT W MARCOWYM ZOOLOVE15 marca 2021

W marcu do udziału w programie charytatywnym zoolove zaproszona została fundacja MiauKot. Klienci zooplus mogą wspierać potrzebujące zwierzęta z Bytomia i okolic.

Przeczytaj >
 KWIETNIOWA ZOOPAKA DLA TOZ12 maja 2021

Gliwice, Bytom, Tarnów i Kiczarowo – do oddziałów TOZ w tych miastach dotarła w kwietniu zooplusowa ZOOPAKA, a w niej karmy i akcesoria dla potrzebujących zwierząt.

Przeczytaj >