Schronisko Ciapek w programie zoolove

zdjęcie: podopieczny Schroniska Ciapek (źródło: Schronisko Ciapek Hajnówka)

1 września 2021

Przez cały wrzesień w programie zoolove uczestniczy Schronisko Ciapek prowadzone przez Hajnowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Ciapek. Jego misją jest pomoc bezdomnym zwierzętom, poprawa warunków bytowych w schronisku oraz leczenie i rehabilitacja chorych zwierząt.  

We wrześniu klienci zooplus, kupując produkty opatrzone logo zoolove, mogą pomóc Schronisku Ciapek w Hajnówce, które właśnie dołączyło do programu charytatywnego zoolove. 10% wartości z wrześniowej sprzedaży netto produktów marki zoolove trafi do potrzebujących zwierząt w Schronisku Ciapek.

Schronisko działa na terenie miasta i gminy wiejskiej Hajnówka. Jak mówią pracownicy schroniska: ,,Podlasie to dość trudny teren, tu jeszcze częstym widokiem jest pies na łańcuchu, pies jako alarm podwórkowy a nie pies-przyjaciel. Często trafiają do nas psy starsze, chore, z łańcucha i skrzywdzone psychicznie”. Obecnie pod opieką schroniska znajduje się ponad 100 psów oraz koty, które czekają na nowe domy w bezpiecznych dla nich miejscach.

Schronisko dużą wagę przykłada do tego, żeby każdy psiak trafił do jak najlepszego i dopasowanego do jego potrzeb domu: ,,Wszystkie domy adopcyjne są przez nas sprawdzane, często sami wozimy naszych podopiecznych do domów i utrzymujemy kontakt z rodzinami adopcyjnymi, bo zawsze bardzo nas cieszą wiadomości od naszych Ciapków i ich postępy.”

Schronisko utrzymuje się głównie dzięki datkom ludzi o dobrych sercach, 1% podatku oraz dotacji z Urzędu Miasta. Środki zebrane podczas programu charytatywnego zoolove zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby schroniska, takie jak m.in. karma i leki dla zwierząt.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

Źródło zdjęć: Schronisko Ciapek Hajnówka

 KWIETNIOWA ZOOPAKA DLA TOZ12 maja 2021

Gliwice, Bytom, Tarnów i Kiczarowo – do oddziałów TOZ w tych miastach dotarła w kwietniu zooplusowa ZOOPAKA, a w niej karmy i akcesoria dla potrzebujących zwierząt.

Przeczytaj >
 PACZKA DLA ZWIERZACZKA INPOSTU I ZOOPLUS6 kwietnia 2021

Od 7 do 21 kwietnia trwa akcja InPostu „Paczka dla zwierzaczka”, której partnerem jest zooplus.pl.

Przeczytaj >
 PRZYSTANEK SCHRONISKO 10 lutego 2021

W lutym klienci sklepu zooplus mogą wspomagać kolejną organizację prozwierzęcą w ramach programu zoolove. Tym razem jest to fundacja Przystanek Schronisko z Katowic.

Przeczytaj >