Fundacja Pegasus w grudniowym zoolove

zdjęcie: podopieczny Fundacji Pegasus

W grudniu Klienci zooplus kupując produkty marki zoolove mają okazję wesprzeć Schronisko Pegasus, które od ponad 20 lat daje schronienie istotom porzuconym, zaniedbanym, uratowanym od koszmaru znęcania się, czy wielogodzinnego transportu do rzeźni.

Schronisko Pegasus to najstarszy azyl dla różnych gatunków zwierząt w województwie mazowieckim, gdzie każde wyniszczone, chore, starsze zwierzę jest wyjątkowe i traktowane jak członek rodziny.

Przez lata działalności Schronisko Pegasus stało się azylem dla koni, kucyków, krów, kóz, owiec, lam, alpak, llapak, gęsi, kur, ale także kotów, psów, szopów i jenota.

Misją schroniska jest nie tylko ratowanie zwierząt, walka z ich bezdomnością poprzez kastracje, sterylizacje, chipowanie i znajdowanie odpowiedzialnych domów, ale także edukacja empatyczna dzieci i młodzieży wykluczonych przez środowisko, czy stan zdrowia.

Schronisko Pegasus walczy ze stereotypem, że zwierzę gospodarskie to zwierzę, które musi mieć wartość użytkową lub skończyć na talerzu, pokazując, że w bezpiecznych warunkach zwierzęta te niczym nie różnią się od psów i kotów i tak jak one mogą stać się wiernymi przyjaciółmi ludzi.

Każdego z rezydentów Schroniska Pegasus można osobiście poznać w ramach sobotnich wolontariatów zwanych „wolosobotą” w Musułach (gm. Żabia Wola, pow. Grodziski). Można usłyszeć tam historie zwierząt,  nakarmić podopiecznych, pomóc w codziennych obowiązkach, a także lepiej zrozumieć wartość i znaczenie opieki nad zwierzętami.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

Zdjęcia: Podopieczni Fundacji Pegasus

 KARETKA DLA ZWIERZĄT KTOZ JUŻ JEŹDZI29 kwietnia 2022

Po krakowskich drogach już jeździ karetka dla zwierząt sfinansowana przez zooplus w ramach akcji ,,Mamy coś do przekazania". Dzięki nowoczesnemu samochodowi interwencyjnemu Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie mogło docierać do potrzebujących zwierząt.

Przeczytaj >
 FUNDACJA KUNDELEK W ZOOLOVE 1 sierpnia 2022

W sierpniu Klienci zooplus kupując produkty marki zoolove mają okazję wesprzeć Fundacje Kundelek, która od 2015 roku pomaga zwierzętom, które nie mają domów, ani człowieka, który by o nie dbał, karmił, otaczał opieką i miłością. 

Przeczytaj >
 ZOOLOVE DLA HOSPICJUM DLA KOTÓW 5 stycznia 2021

W styczniu w programie zoolove uczestniczy Hospicjum Dla Kotów Bezdomnych, które opiekuje się często najcięższymi przypadkami. W Hospicjum starsze i schorowane koty mogą zaznać prawdziwej miłości i troski ze strony człowieka. 

Przeczytaj >