zoolove dla Fundacji Dla Szczeniąt Judyta

zdjęcie: podopieczny Fundacji dla Szczeniąt Judyta

1 marca 2022 

W marcu w programie zoolove bierze udział Fundacja dla Szczeniąt Judyta, która niesie pomoc szczeniakom oraz psom niepełnosprawnym. Obecnie opiekuje się również psami, które przyjechały do Polski z terenów Ukrainy. 

Fundacja dla Szczeniąt Judyta to organizacja, specjalizująca się przede wszystkim w pomocy psim dzieciom. Jednak na przestrzeni lat rozszerzyła swoją działalność o ratowanie psów dorosłych i tych, które potrzebują specjalistycznej pomocy lekarskiej.

Pod opieką Fundacji Judyta przebywa średnio ok 220-250 psów.

Dzięki współpracy z najlepszymi specjalistami weterynarii, organizacja pomaga także psom po wypadkach, pobitym, cierpiącym na wady wrodzone, mającym problemy neurologiczne. Ratuje też wiele szczeniąt zmagających się z chorobami wirusowymi, takimi jak parwowiroza.

Judyta prowadzi dwa nowoczesne, w pełni wyposażone (klimatyzacja, podgrzewane podłogi, sprzęt rehabilitacyjny) ośrodki. Pod Sochaczewem, gdzie przebywają głównie szczenięta i małe z matkami oraz pod Płońskiem, gdzie schronienie znajdują psy dorosłe i niepełnosprawne - bo i takie znajdują tu szansę na szczęśliwe życie. Zapewnia im leczenie, socjalizację, pełną fizjoterapię.

Dzięki interwencjom i renomie, jaką zdobyła, ratując zwierzęta w skrajnie ciężkim stanie, pod opiekę Fundacji trafiają psy z całej Polski.

Tylko w ubiegłym roku organizacja znalazła domy dla 941 z nich. W ciągu kilku lat pracy, na własne kanapy trafiło ich ok 5 tys.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

Przeczytaj także

 ZOOPAKA W KOLEJNYCH ODDZIAŁACH TOZ

Kolejne ciężarówki wyładowane darami dla zwierzaków dotarły do oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tym razem karma i akcesoria pojechały do oddziałów: Bytom, Wrocław, Kielce, Włoszczowa, Dzierżoniów i Wronki.

Sprawdź >
 PACZKA DLA ZWIERZACZKA INPOSTU I ZOOPLUS6 kwietnia 2021

Od 7 do 21 kwietnia trwa akcja InPostu „Paczka dla zwierzaczka”, której partnerem jest zooplus.pl.

Przeczytaj >
 FUNDACJA ZMIEŃMY ŚWIAT W ZOOLOVE1 października 2021

W październiku w programie zoolove bierze udział Fundacja Zmieńmy Świat. Celem Tarnowskiej fundacji jest działalność charytatywna i edukacyjna, w zakresie: opieki i pomocy zwierzętom bezdomnym, porzuconym lub źle traktowanym.

Przeczytaj >