zoolove dla Lepszego Świata

zdjęcie: Podopieczny Fundacji Lepszy Świat (źródło: Fundacja Lepszy Świat)

29 marca 2021

Do programu charytatywnego zoolove tym razem została zaproszona Fundacja Lepszy Świat z Cieszyna, która nie ogranicza się do pomagania potrzebującym zwierzętom, ale działa na rzecz całego środowiska naturalnego.

Przez cały kwiecień klienci sklepu zooplus będą mogli pomagać kolejnej organizacji działającej na rzecz zwierząt w naszym kraju. Tym razem jest to Fundacja Lepszy Świat, której cele nie dotyczą wyłącznie pomocy potrzebującym zwierzętom, ale i działań na rzecz całego środowiska naturalnego. Organizacja dołącza w kwietniu do programu charytatywnego zoolove. To oznacza, że kiedy klient zooplus w tym miesiącu kupi dowolny produkt opatrzony logo zoolove, część wydanych na niego pieniędzy trafi właśnie do tej fundacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

Fundacja Lepszy Świat została założona w 2010 roku. Od początku jej działania skierowane były na rzecz humanitarnego obchodzenia się ze zwierzętami i zwalczania przejawów przemocy wobec nich: „Propagujemy zwalczanie bezdomności poprzez ograniczenia populacji zwierząt domowych za pomocą sterylizacji i kastracji, a także poprzez aktywne poszukiwanie zwierzętom nowych domów – mówią wolontariusze. Fundacja Lepszy Świat od początku istnienia współpracuje także z cieszyńskim schroniskiem dla psów „Azyl”, a od 2017 roku prowadzi własne przytulisko dla kotów, gdzie bezpieczne schronienie i pełną miskę znajdują kocie bezdomniaki. Lepszy Świat dba także o edukację i uwrażliwianie dzieci na zwierzęta w przedszkolach, szkołach i innych placówkach oświatowych. Fundacja angażuje się i wspiera również akcje związane z ekologią – propaguje idee wegetarianizmu, weganizmu oraz poszanowania środowiska naturalnego.

„Nasi wolontariusze poza ogromnym sercem posiadają także praktykę, wiedzę i wieloletnie doświadczenie” – mówi Patrycja Sobaniak z biura fundacji – „Przez cały czas wszyscy aktywnie szkolimy się w zakresie pomocy zwierzętom. Nasi ludzie są ambitni, pełni zapału i ogromnego zaangażowania w to, co robią. Wielu z nich prowadzi u siebie domy tymczasowe dla podopiecznych fundacji, pomagają tym najbardziej skrzywdzonym przez los i ludzi zwierzakom” – dodaje. Zapytana o dalsze plany fundacji, odpowiada: „Naszym marzeniem na przyszłość jest uruchomienie własnego ośrodka opiekuńczo-adopcyjno-edukacyjnego, który będzie schronieniem i domem dla zwierząt, które tego domu nigdy nie miały lub ten dom straciły, a także dla tych, które doświadczyły przemocy i nienawiści ze strony człowieka. Będzie to miejsce gdzie zawsze znajdą ciepły i bezpieczny kącik, pełną miskę i dużo miłości ze strony naszych wolontariuszy.” Być może udział w zoolove i wsparcie od klientów zooplus zbliży Lepszy Świat do realizacji tego marzenia.

zoolove to jeden z  programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 400 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Podopieczni Fundacji Lepszy Świat (źródło: Fundacja Lepszy Świat)

 ZOOPAKA W 6 ODDZIAŁACH TOZ12 marca 2021

Obdarowane oddziały TOZ dzielą się swoją radością i podkreślają, że regularna pomoc pozwala im na podnoszenie standardów wyżywienia oraz warunków bytowych podopiecznych.

Przeczytaj >
 PRZYSTANEK SCHRONISKO 10 lutego 2021

W lutym klienci sklepu zooplus mogą wspomagać kolejną organizację prozwierzęcą w ramach programu zoolove. Tym razem jest to fundacja Przystanek Schronisko z Katowic.

Przeczytaj >
 W GRUDNIU POMAGAMY PODWÓJNIE2 grudnia 2020

Do programu zoolove dołącza fundacja Cane Corso. Organizacja otrzyma aż 20% wartości sprzedaży netto produktów marki zoolove.

Przeczytaj >