Wrzesień z fundacją La Fauna

Piesek z fundacji La Fauna

zdjęcie: Podopieczny fundacji La Fauna (źródło: fundacja La Fauna)

2 września 2020

We wrześniu w programie charytatywnym zoolove bierze udział małopolska fundacja La Fauna. Misją trzech prowadzących ją Krakowianek jest ratowanie cierpiących zwierząt domowych i odmiana ich losu na lepszy.

We wrześniu klienci sklepu zooplus będą mogli pomagać kolejnej organizacji działającej na rzecz zwierząt w naszym kraju. Tym razem to fundacja La Fauna z Krakowa. Organizacja właśnie dołączyła do programu charytatywnego zoolove. Oznacza to, że kiedy klient zooplus kupi dowolny produkt opatrzony logo zoolove, część wydanych na niego pieniędzy trafi właśnie do tej fundacji i zwierząt, którymi się opiekuje.

W fundacji La Fauna dużo się dzieje. – „Niesiemy pomoc wszędzie, gdzie mamy taką możliwość. Podejmowanych działań jest dużo i nie sposób wszystkich wymienić – mówią przedstawicielki organizacji. – Tylko w tym roku pokryliśmy koszty wielu operacji ratujących życie psów i kotów domowych. Angażujemy się też na przykład w wyłapywanie i kastrację kotów wolnożyjących. Wspomagamy karmicieli kocią karmą” – wymieniają kilka inicjatyw.

W tej sytuacji La Fauna bardzo liczy na pomoc wolontariuszy, którzy pomogą ogłaszać zwierzęta do adopcji, wyprowadzać na spacery i socjalizować zwierzaki w hotelach, opiekować się czworonogami w czasie akcji adopcyjnych, pomagać w czasie zbiórek karmy i imprez charytatywno-edukacyjnych. – „Jesteśmy otwarte na wspólne działanie z innym organizacjami oraz osobami niezrzeszonymi, działającymi na rzecz zwierząt. Przyda się każda para rąk” – mówią założycielki fundacji.

Jednak potrzebne jest też wsparcie finansowe. La Fauna nie ma swojego przytuliska, co niestety wiąże się z dodatkowymi kosztami. Bazuje na płatnych hotelach i domach tymczasowych, które wymagają zaopatrywania w karmy, niezbędne akcesoria oraz opiekę weterynaryjną. Do tego czasami, zanim pies czy kot trafi do nowego opiekuna, trzeba się zmierzyć z kosztownym leczeniem i problemami behawioralnymi. Udział w programie zoolove może nieco odmienić tę sytuację.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 300 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

piesek fundacji La Fauna
piesek z fundacji La Fauna
piesek z fundacji La Fauna
kotek z fundacji La Fauna
kotek z fundacji La Fauna
kotek z fundacji La Fauna
kotek z fundacji la Fauna
piesek z fundacji La Fauna
kotek z fundacji La Fauna

Podopieczni fundacji La Fauna (źródło: Fundacja La Fauna)

KOLEJNE ODDZIAŁY TOZ OBDAROWANE!18 sierpnia 2020

W lipcu ciężarówki z prezentami w ramach programu ZOOPAKA dotarły do oddziałów TOZ w Słupsku, Starogardzie Gdańskim, Suwałkach, Tarnowie, Węgrowie oraz Wrocławiu.

Przeczytaj >
KOCIE HISTORIE Z AGAPEANIMALI11 sierpnia 2020

Oto historie Lilou, Billy'ego i Czarnej Kluski, które musiały przejść wiele. Dziś dzięki fundacji Agapeanimali cieszą się zdrowiem i atencją wolontariuszy. Możesz im pomóc z programem zoolove.

Przeczytaj >
 KOCIE HISTORIE Z KOCIEGO ZAKĄTKA14 lipca 2020

W lipcu fundacja EBRA Koci Zakątek bierze udział w programie zoolove. Warto pamiętać, że wsparcie dla fundacji to wsparcie dla konkretnych zwierzaków.

Przeczytaj >