zoolove dla fundacji JOKOT

zdjęcie: podopieczny fundacji JOKOT (źródło: fundacja JOKOT)

25 czerwca 2020

Kolejna organizacja otrzymała pomoc w ramach programu charytatywnego zoolove. Fundacja JOKOT z województwa mazowieckiego dziękuje klientom zooplus za przekazaną kwotę i opowiada, na jakie cele przeznaczy pieniądze.

W marcu i kwietniu klienci sklepu zooplus, którzy kupili produkty z logo zoolove, wsparli finansowo kolejną organizację działającą na rzecz zwierząt w naszym kraju. Tym razem była nią mazowiecka fundacja JOKOT, która każdego roku, od ponad dziesięciu lat, pomaga tysiącom potrzebujących kotów wolnożyjących i walczy ze skutkami ich nadpopulacji. Tym razem udało się zabrać aż 23 989,49 złotych! Prezes fundacji, dziękując za wsparcie, wyznaje, że najbardziej wzrusza ją tak ogromna liczba ludzi, którzy bezinteresownie włączają się w działalność na rzecz podopiecznych fundacji: W świecie, w którym niekiedy trudno poczuć dobro, jest to niezwykle motywujące i dodające sił – mówi szczęśliwa.

Pomoc finansowa od klientów zooplus przekazana fundacji JOKOT już poprawia byt i zmienia życia ich podopiecznych. Każde przyjmowane przez nas zwierzę wymaga badań i leczenia, odrobaczenia, odpchlenia, szczepień (w przypadku kociąt – kilkukrotnych), testów na wirusówki, dobrego jedzenia i żwiru. Do tego dochodzą koszty akcesoriów, takich jak klatki, transportery, podbieraki, poduszki elektryczne czy drapaki. Dzięki darowiźnie od klientów zooplus ze spokojem weszliśmy w sezon kociakowy, kiedy to nagle pojawiają się pilne, absolutnie konieczne koszty. Serdecznie dziękujemy! – mówią przedstawiciele fundacji.

JOKOT to fundacja, której celem jest niesienie pomocy kotom pokrzywdzonym przez los oraz ograniczenie ich bezdomności. Pod skrzydłami organizacji znajduje się obecnie około 450 kotów porzuconych, często schorowanych, które trzeba wyleczyć, i które muszą znaleźć nowego opiekuna. Fundacja zrzesza osoby różnej płci, w różnym wieku, wykonujące różne profesje i podzielające różne poglądy. Jednak jedno ich wszystkich łączy – oddają się sprawie całkowicie charytatywnie, bez żadnej korzyści finansowej, mimo tego, że czasami bywa naprawdę ciężko.

Działalność na rzecz zwierząt codziennie łączy się z silnymi emocjami – mówią. – Niewątpliwie ogromnie poruszające są chwile, gdy zwierzaki nierokujące pokonują chorobę. Tak było na przykład z kotką o imieniu Miednica, która trafiła do fundacji jako półroczne, dzikie maleństwo, z roztrzaskaną miednicą i z martwą ciążą: Początkowo nie była w stanie nawet sama się załatwić, okazała się też zbyt słaba, by podejmować próbę koniecznej dla niej operacji. W dodatku była bardzo agresywna i każda próba podania jej zastrzyku wiązała się z dużym ryzykiem. Na szczęście udało się ją całkowicie wyleczyć i dziś trudno uwierzyć w to, że była umierająca.

Fundację JOKOT można wspierać nie tylko w ramach zoolove. Można zadziałać na własną rękę i przekazać darowiznę finansową oraz dary rzeczowe, przede wszystkim dobre jakościowo karmy i żwirek. Bardzo przydatne są również wyroby rękodzielnicze (kolczyki, biżuteria, kubki, podstawki pod herbatę, breloczki i wszelkie inne) z motywami kocimi – mówią przedstawiciele fundacji. – Sprzedajemy je na różnych imprezach i bazarkach organizowanych na rzecz podopiecznych fundacji. JOKOT zachęca również osoby z okolic Warszawy do udzielania się w wolontariacie, zarówno bezpośrednio przy zwierzętach, jak i działań promocyjnych.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych  sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączają do programu na dwa miesiące, otrzymując przez ten czas wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów  marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 300 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

WIOSNA Z JOKOTEM1 marca 2020

JOKOT dołącza do programu charytatywnego zoolove. Od marca do kwietnia, kupując w zooplus, można pomagać tej fundacji.

Przeczytaj >
 CIĘŻARÓWKI Z PREZENTAMI W 7 SCHRONISKACH16 kwietnia 2020

Ciężarówki z prezentami ponownie odwiedziły schroniska Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W marcu zooplus pomógł bezdomnym zwierzakom aż w siedmiu miejscowościach.

Przeczytaj >
PRZYSTAŃ OCALENIE W PROGRAMIE ZOOLOVE6 maja 2020

W programie zoolove w maju i czerwcu bierze udział fundacja Przystań Ocalenie, która wspiera przytulisko dla koni i innych zwierząt.

Przeczytaj >