zoolove dla Fundacji For Animals

zdjęcie: podopieczny Fundacji For Animals 

1 lutego 2022 

W lutym w programie zoolove bierze udział Fundacja For Animals, która od 2006 roku walczy z bezdomnością zwierząt prowadząc regularne akcje sterylizacji oraz ratuje niechciane zwierzęta zapewniając im opiekę w domach tymczasowych. 

Fundacja For Animals opiera się na pracy wolontariuszy, którzy są także miłośnikami zwierząt. Jednym z najistotniejszych zadań Fundacji jest prowadzenie i wspieranie edukacji w szkołach. Szczególny nacisk kładziony jest na zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży w zakresie profilaktyki krzywdzenia zwierząt. Od 15 lat organizuje akcje edukacyjne skierowane do lokalnych szkół, przedszkoli, świetlic psychoterapeutycznych, domów dziecka. Organizuje również szkolenia dla nauczycieli, dzięki którym podnoszą oni swoje kompetencji z zakresu ekologii i opieki nad zwierzętami.

Codziennie wolontariusze Fundacji Pomagają bezdomnym zwierzętom , poddają je zabiegom sterylizacji i znajdują im nowe domy. Od początku działalności wysterylizowane zostało ponad 6000 kotów oraz kilkaset psów a połowa z nich znalazła nowe, kochające domy.

Aktualnie pod opieką fundacji w domach tymczasowych znajduje się 100 kotów i 20 psów. Organizacja opiekuje się również kotami wolnożyjącymi (ponad 800 sztuk), wpierając lokalnych opiekunów oraz stawiając budki dla kotów.

Fundacja prowadzi również Gabinet Weterynaryjny w Katowicach, w którym bezdomne zwierzęta mają szanse na leczenie a cały dochód ze świadczonych usług dla osób prywatnych przekazywany jest na cele statutowe fundacji. Do lecznicy mogą zgłosić się również osoby w kiepskiej sytuacji finansowej, które potrzebują pomocy dla swoich zwierząt.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

Zdjęcia: podopieczni Fundacji For Animals

Przeczytaj także

 ZOOLOVE DLA FUNDACJI POD PSIĄ GWIAZDĄ1 listopada 2021

W listopadzie i w grudniu w programie zoolove uczestniczy Fundacja Pod Psią Gwiazdą, która prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Kłodzku. W schronisku bezdomne zwierzaki znajdują bezpieczne schronienie i możliwość znalezienia dla nich nowego domu.

Przeczytaj >
 ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ZOOPLUS30 września 2021

Co roku 4 października wszystkie zwierzęta mają swoje święto i obchodzą Światowy Dzień Zwierząt. zooplus jak zwykle włącza się w te obchody wspierając organizacje, które codziennie walczą o lepszy świat dla każdego zwierzaka.

Przeczytaj >
 GRUDNIOWA ZOOPAKA W TOZ15 stycznia 2021

Tym razem ciężarówki z karmami i akcesoriami od zooplus dotarły do oddziałów TOZ w Głuszynku, Płocku, Radzionkowie i Węgrowie. Prezenty dla zwierzaków zostały przekazane w ramach programu ZOOPAKA.

Przeczytaj >