zoolove dla Fundacji AST

zdjęcie: podopieczny AST Fundacji na Rzecz Zwierząt Niechcianych

1 kwietnia 2022 

W kwietniu w programie zoolove bierze udział AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych. Jej misją jest pomaganie skrzywdzonym, potrzebującym zwierzętom, przede wszystkim terierom typu bull. 

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych została stworzona przez grono osób, które od wielu lat zajmowały się pomocą bezdomnym psom. Fundamentem Fundacji jest kapitał ludzki, skupia ona wokół siebie ludzi odpowiedzialnych, doświadczonych w pracy z psami, traktujących swoje zajęcie jako pasję. 

Decyzja o pomocy głównie psom ras z grup terrierów typu bull była podyktowana wieloma względami. Powołując do życia Fundację AST, chciano stworzyć organizację, która będzie pomagać bullowatym systemowo i profesjonalnie. Taki cel przyświeca Fundacji do dziś, bo nadal istnieje niewiele fundacji czy stowarzyszeń dedykowanych psom TTB. Tymczasem jest to grupa psów licznie reprezentowana w polskich schroniskach, dodatkowo bullowate nadal przodują w smutnych statystykach najczęściej krzywdzonych psów: są ofiarami medialnej nagonki, okrucieństwa ludzi, eksploatacji w pseudohodowlach.

Środki na działanie Fundacji są pozyskiwane poprzez zbiórki i darowizny od osób prywatnych i firm. Fundacja, z uwagi na ograniczone środki, pomaga najczęściej psom najbardziej chorym i starym, nie waha się zabierać pod swoją opiekę psów nawet w stanie agonalnym.

Proces adopcyjny jest prowadzony w sposób bardzo odpowiedzialny. Każdy z psów będących pod opieką Fundacji jest poddawany szkoleniu i pracy z behawiorystą, wszystko to po to, aby mieć możliwie największą wiedzę o  podopiecznych. Dzięki temu psy znajdują domy i właścicieli, najbardziej dla siebie odpowiednich. Adopcja z Fundacji AST nie wiąże się z ryzykiem otrzymania psa, który jest niesprawdzony pod kątem zachowań, przyzwyczajeń, nawyków. Fundacja kładzie duży nacisk na odpowiedni dobór charakteru psa do swoich przyszłych właścicieli, co owocuje udanymi adopcjami.

AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych przeprowadziła od początku swojej działalności ponad 1000 udanych adopcji. 

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

Przeczytaj także

 ZOOLOVE DLA FUNDACJI JUDYTA1 marca 2022

W marcu w programie zoolove uczestniczy Fundacja dla Szczeniąt Judyta, która opiekuje się szczeniakami oraz psami niepełnosprawnymi. Obecnie pomaga również psom, które przyjechały z terenów Ukrainy. 

Przeczytaj >
 ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ZOOPLUS30 września 2021

Co roku 4 października wszystkie zwierzęta mają swoje święto i obchodzą Światowy Dzień Zwierząt. zooplus jak zwykle włącza się w te obchody wspierając organizacje, które codziennie walczą o lepszy świat dla każdego zwierzaka.

Przeczytaj >
 ZOOPAKA W KOLEJNYCH ODDZIAŁACH TOZ

Kolejne ciężarówki wyładowane darami dla zwierzaków dotarły do oddziałów Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Tym razem karma i akcesoria pojechały do oddziałów: Bytom, Wrocław, Kielce, Włoszczowa, Dzierżoniów i Wronki.

Sprawdź >