Trendy dietetyczne dla psa i kota

Baner
karma bezzbożowa grid Karma bezzbożowa O co w tym chodzi?

Różne zboża od dawna są częścią wielu przepisów na karmę dla zwierząt, ponieważ dostarczają czworonogom m.in. składników odżywczych, witamin i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Niestety, niektóre zwierzęta nie tolerują zbóż, dlatego odpowiednią dla nich będzie karma bezzbożowa. 

bio grid Karma jakości BIO Co to oznacza?

Za karmy ekologiczne można uznać tylko takie, do których produkcji których nie użyto chemicznych środków grzybobójczych lub pestycydów, genetycznie zmodyfikowanych nasion lub niektórych rodzajów nawozów.

mięso grid Wysoki udział mięsa 60% to mus!

Wysoki udział mięsa w karmie jest szczególnie ważny dla kotów. W puszce powinno znajdować się co najmniej 60% mięsa, żeby można było mówić o jego dużej zawartości. Składniki roślinne powinny jedynie stanowić uzupełnienie diety Twojego zwierzaka.

Inne trendy grid Inne trendy W skrócie

Poza wymienionymi trendami żywieniowymi istnieje wiele innych. Obejmują one m.in. żywność klasy "human grade” lub karmy monobiałkowe , które gwarantują zawartość określonego surowca - jedynego źródła białka. Wiele dyskusji toczy się wokół innych trendów, np. diety BARF lub wegetariańskiej.


Karma bezzbożowa

bezzbożowa ikona

Zwierzęta cierpiące na alergię na zboże lub nietolerancję zawiera karmy, potrzebuję karmy nie zawierającej tego składnika. Karma bezzbożowa jest odpowiednia nie tylko dla zwierząt z alergią. Właściciele zwierząt, którzy chcą zapewnić im dietę zgodną z dobrostanem gatunku, również mogą wybrać ten sposób żywienia. Odkryj teraz naszą ofertę bezzbożowej karmy dla psów i kotów i dowiedz się więcej na ten temat.

Wow promocja baner

Karma o jakości bio

ikona bio

Tutaj znajdziesz karmy dla zwierząt wyprodukowane z wysokiej jakości, niezanieczyszczonych surowców z produkcji ekologicznej. Wszystkie składniki, takie jak mięso, warzywa i wybrane zioła, są kontrolowanej i certyfikowanej jakości ekologicznej. Staranne przetwarzanie surowców oraz zbilansowany, smaczny skład zapewniają dobrą tolerancję i wysoką akceptację.

Wysoki udział mięsa

ikona mięso

Wysoka zawartość mięsa jest zaletą karm dla psów i obowiązkiem w karmach dla kotów. Jeśli podajesz zwierzęciu karmę z dużą ilością mięsa, powinieneś zadbać o jego zbilansowaną dietę. Dzięki naszemu wyborowi wysokiej jakości karmy dla zwierząt, Twój pupil będzie miał zapewnioną całościową ochronę.

Inne trendy

Jakość human grade Karma o jakości pożywienia dla ludzi Human grade

Karmy human grade zawierają składniki o jakości pożywienia dla ludzi. Ponieważ karmy dla zwierząt często zawierają składniki, które są niejadalne dla ludzi (np. odpady z rzeźni), bardzo niewiele karm uważa się za spełniające normy ‘human grade’. 

Karma monobiałkowa Karma monobiałkowa Jedno źródła białka

Karma monobiałkowa zawiera tylko jedno źródło białka - czyli tylko jeden rodzaj mięsa. Niektóre karmy monoproteinowe składają się wyłącznie z mięsa (produkty "czyste"), podczas gdy inne zawierają również dodatki roślinne.

Karma wegetarianska Karma wegetariańska Pokarm bez mięsa

Karma wegetariańska nie zawiera mięsa. Wegetariańskie jedzenie wywołało kontrowersyjne dyskusje wśród miłośników zwierząt - zwłaszcza jeśli chodzi o koty. Jeśli chcesz zapewnić swojemu pupilowi dietę wegetariańską, powinieneś wcześniej skonsultować się z weterynarzem.


BARF BARF "Surowa" dieta

BARF (dieta oparta na surowym mięsie) od lat jest jedną z najpopularniejszych diet dla psów i kotów. Karma BARF zawiera wyłącznie naturalne składniki pochodzenia zwierzęcego i roślinnego – takie jak surowe mięso, surowe podroby i warzywa.

Sprawdź ofertę BARF dla  kotów i psów

Magazyn zooplus

Zmiana karmy u kota Zmiana karmy u kota Jak to zrobić?

Karma sucha czy karma mokra? A może obie? Ogromny wybór pożywienia dla kota stawia przed świeżo upieczonym właścicielem nie lada wyzwanie. Która z nich będzie najlepsza dla kota i w jakich ilościach ją podawać? Być może korzystniejsza będzie dieta typu BARF lub pożywienie przygotowane własnoręcznie?

pies Zmiana karmy u psa Jak to zrobić?

Wiele osób zna ten problem: Jeśli przejdziesz z fast foodów na dietę wysokobłonnikową, możesz wywołać burczenie w brzuchu i biegunkę. Podobnie dzieje się podczas zmiany karmy u naszych pupili. Poniżej dowiesz się, jak najlepiej zaplanować i wdrożyć zmianę diety u Twojego psa.

pokarm Obliczanie dziennej racji pokarmu Ile potrzebuje pies?

Opiekunom psów nie jest aktualnie wcale łatwo śledzić różne metody i zalecenia odnośnie prawidłowego odżywiania pupila. Jeśli zdecydujesz się na karmę kompletną, możesz odczytać zalecaną ilość karmy z opakowania. Ale jak obliczyć optymalną ilość pożywienia, gdy barfujecie lub łączycie różne karmy?

*Cena detaliczna sugerowana przez Producenta ** Warunki dostawy

333zooPunkty gratis!
Nie przegap spersonalizowanych ofert, rabatów i promocji!
Nie przegap spersonalizowanych ofert, rabatów i promocji!
Wybierz zwierzę

Metody płatności

Dostawa

  • InPost
  • GLS
  • dpd

Bezpieczeństwo

Społeczność zooplus

  • Appstore
  • Google Play