Fundacja Bezdomniaki we wrześniowym zoolove

zdjęcie: podopieczny Fundacji Bezdomniaki 

We wrześniu kupując produkty marki zoolove Klienci zooplus mogą wesprzeć Fundacje Bezdomniaki, która od 2013 roku działa na rzecz bezdomnych zwierząt. Fundacja Bezdomniaki to zwykłe osoby z ponadprzeciętną wrażliwością na los zwierzaków. Od prawie 10 lat ratują potrzebujące pomocy psy i koty. Każdego roku pod ich opiekę trafia kilkaset zwierząt.

Fundacja została zarejestrowana w 2013 i przez te wszystkie lata udało jej się zapewnić nowe życie ponad dwu tysiącom zwierząt.

Zgłoszenia z prośbą o pomoc potrzebującym zwierzakom otrzymują prawie codziennie. Pod ich opiekę trafiają zwierzęta przerażone, zrezygnowane, ciężko chore, zagłodzone, powypadkowe, stare, po przejściach - zwierzaki porzucone, bite, katowane, maltretowane przez człowieka.

Każdy z nich zasługuje na szansę i wakę o ich zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzięki ludziom działającym a Fundacji zwierzaki są leczone, poddawane zabiegom i socjalizowane, by powoli odzyskiwały swoje poczucie wartości, które zniszczył człowiek. Gdy są już gotowe Fundacja szuka dla nich nowych odpowiedzialnych i kochających domów.

Dla Fundacji ważne jest, by zwierzęta do adopcji zostały zawsze rzetelnie przygotowane. Mają zapewnioną pełną profilaktykę, są zaczipowane i po zabiegu kastracji.

Adopcja jest poprzedzona procesem adopcyjnym w ramach, którego konieczne jest zapoznanie z psem/kotem i wizyta przedadopcyjna. Wszystko po to, żeby mieć pewność, że podopieczni trafiają do domów, w których są członkami rodziny.

Pod  opieką Fundacji Bezdomniaki znajdują się również koty wolno żyjące, którym zapewnia odpowiednie warunki bytowania, karmę, zabiegi sterylizacji i kastracji.

Fundacja prowadzi również edukacyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą w szkołach w ramach programu „Kochasz – edukuj” podczas których rozpowszechniają wiedzę na temat odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami oraz przybliżają temat ich bezdomności i możliwościom jej zapobiegania.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ

Zdjęcia: Podopieczni Fundacji Bezdomniaki 

 KARETKA DLA ZWIERZĄT KTOZ JUŻ JEŹDZI29 kwietnia 2022

Po krakowskich drogach już jeździ karetka dla zwierząt sfinansowana przez zooplus w ramach akcji ,,Mamy coś do przekazania". Dzięki nowoczesnemu samochodowi interwencyjnemu Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami będzie mogło docierać do potrzebujących zwierząt.

Przeczytaj >
 ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT W ZOOPLUS30 września 2021

Co roku 4 października wszystkie zwierzęta mają swoje święto i obchodzą Światowy Dzień Zwierząt. zooplus jak zwykle włącza się w te obchody wspierając organizacje, które codziennie walczą o lepszy świat dla każdego zwierzaka.

Przeczytaj >
 FUNDACJA KUNDELEK W ZOOLOVE 1 sierpnia 2022

W sierpniu Klienci zooplus kupując produkty marki zoolove mają okazję wesprzeć Fundacje Kundelek, która od 2015 roku pomaga zwierzętom, które nie mają domów, ani człowieka, który by o nie dbał, karmił, otaczał opieką i miłością. 

Przeczytaj >