Wiosenne oferty

Wiosna

Nadeszła w końcu wiosna! Co może być przyjemniejszego niż cieszenie się tym czasem ze swoim czworonożnym przyjacielem? I właśnie to oferuje nasza wiosenna promocja: czy to zdrowa karma zapewniająca mnóstwo energii, ekscytujące zabawki lub smakołyki na wspólne wycieczki lub przytulne wylegiwanie się w słońcu - w zooplus można teraz znaleźć wspaniałe wiosenne oferty na wszystko, co sprawia, że serce czworonoga bije szybciej!

Do 20% dodatkowego rabatu na przysmaki Pedigree

Do 20% dodatkowego rabatu na przysmaki Pedigree 

24 x 85 g Gourmet Gold w super cenie!

24 x 85 g Gourmet Gold w super cenie!

TIAKI leżak Sun Stripes

 Do 25% rabatu na wybrane akcesoria!

18 + 6 GRATIS! Feringa Country Style 24 x 400 g

18 + 6 GRATIS! Feringa Country Style 24 x 400 g

  • Oferty
  • Karma dla psa
  • Karma dla kota
  • Akcesoria dla kotów
  • Akcesoria dla psów

Dlaczego pielęgnacja jest szczególnie ważna wiosną?

Wiosna to czas linienia. U większości zwierząt proces ten trwa od sześciu do ośmiu tygodni. Rozpieszczaj więc swojego czworonoga codziennym szczotkowaniem na wiosnę! Nie tylko poprawi to krążenie krwi, ale także zapewni mu zdrową, lśniącą sierść. Specjalny grzebień jest zalecany dla ras z gęstym podszerstkiem - to dobre rozwiązanie dla sierści Twojego zwierzęcia!

Czy wiesz, że u psów występuje zmęczenie wiosenne?

Wiosną niektóre psy wydają się zmęczone i apatyczne, podczas gdy inne są pełne energii. Istnieje naukowe wyjaśnienie wiosennego zmęczenia u psów: z powodu braku światła słonecznego w zimie, w organizmie psa wytwarzana jest niewielka ilość serotoniny, a poziom melatoniny pozostaje wysoki. Aktywność wzrasta dopiero wtedy, gdy zapasy serotoniny są stopniowo uzupełniane.

Rozwiązanie jest proste: wyjść na świeże powietrze! Dużo ruchu w ciepłym wiosennym słońcu sprzyja produkcji serotoniny i hamuje hormon melatoniny. Dzięki temu Twój zmęczony futrzak znów będzie bardziej aktywny.

Żegnaj zimowy tłuszczyku: jak zadbać o formę na wiosnę!

Niesławne "zimowe kilogramy" to nie tylko problem nas, ludzi, po chłodnych miesiącach - wiele kotów i psów również zmaga się z dodatkowymi kilogramami. Diety i plany fitness są często wtedy mile widziane.

Dodatkowe kilogramy mogą obciążać stawy i układ sercowo-naczyniowy naszych futrzanych przyjaciół, a nawet zwiększać ryzyko cukrzycy.

Aby przeciwdziałać zimowej nadwadze i zapobiegać otyłości, należy nie tylko więcej się ruszać, ale także dokonać przeglądu pokarmu. Oczywiście ewentualna dieta powinna być podejmowana wyłącznie w porozumieniu z weterynarzem.

Więcej pomocnych wskazówek na temat otyłości u kotów i otyłości u psów, a także cukrzycy u kotów i cukrzycy u psów można znaleźć w magazynie zooplus.