Porady dietetyczne dla zwierząt

Nadprogramowe kilogramy?

Nadwaga jest w dzisiejszych czasach chorobą cywilizacyjną - także nasze domowe zwierzęta stają się coraz grubsze. Wysokojakościowe i pełnowartościowe karmy dla psów i kotów są dostępne w niemal każdym sklepie zoologicznym, jednak wiele zwierząt, a zwłaszcza psów, nie ma codziennie możliwości do dostatecznej ilości ruchu, dzięki któremu mogłyby przyjęte z pożywieniem kalorie zamienić w wartościową energię.

Poniższe artykuły pomogą Ci nieco przybliżyć sobie temat otyłości czy nadwagi u zwierząt.

Sporty dla kota: Tak osiągnie idealną wagę!

Sporty dla kota

Kilka smakołyków za dużo i za mało zabawy, żeby je spalić – tak na bioderkach kota szybko pojawi się nadmiaru tłuszczyku. Nasuwa się więc pytanie: istnieją jakieś sporty dla kota? Dzięki poniżej opisanym pięciu ćwiczeniom na lepszą kondycję kota, możesz rozruszać swojego pupila i pomóc mu zrzucić zbędne kilogramy.

Czytaj dalej...

Zmiana karmy u kota – jak to zrobić

Zmiana karmy u kota

Karma sucha czy karma mokra? A może obie? Ogromny wybór pożywienia dla kota stawia przed świeżo upieczonym właścicielem nie lada wyzwanie. Która z nich będzie najlepsza dla kota i w jakich ilościach ją podawać? Być może korzystniejsza będzie dieta typu BARF lub pożywienie przygotowane własnoręcznie?

Czytaj dalej...

Obliczanie prawidłowej dziennej racji pokarmu dla psa

Obliczanie prawidłowej dziennej racji pokarmu dla psa

Opiekunom psów nie jest aktualnie wcale tak łatwo śledzić różne metody i zalecenia odnośnie prawidłowego odżywiania pupila. Jeśli zdecydujesz się na karmę kompletną, możesz łatwo odczytać zalecaną ilość karmy z opakowania. Ale jak obliczyć optymalną ilość pożywienia, gdy barfujecie lub, gdy łączycie różne karmy? Na szczęście można łatwo określić zapotrzebowanie na energię swojego czworonożnego przyjaciela za pomocą pewnych formuł…

Czytaj dalej...

Odpowiednia dieta przy nadwadze u psa

Nadwaga u psa

Któż oprze się błagalnemu spojrzeniu swojego ukochanego pupila? Kilka smakołyków czy resztki ze stołu nie mogą być przecież takie złe, czy może jednak? Pomimo, iż ogólnie wiadomo, że nadwaga stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia psa, właściciele starają się jej zapobiegać z reguły o wiele za późno.

Czytaj dalej...

Nadwaga u psa – co robić?

Nadwaga u psa – co robić?

Nadwaga jest w dzisiejszych czasach chorobą cywilizacyjną - także nasze domowe zwierzęta stają się coraz grubsze. Wysokojakościowe i pełnowartościowe karmy dla psów są dostępne w niemal każdym sklepie zoologicznym, jednak wiele zwierząt, a zwłaszcza psów, nie ma codziennie możliwości do dostatecznej ilości ruchu, dzięki któremu mogłyby przyjęte z pożywieniem kalorie zamienić w wartościową energię.

Czytaj dalej...

Zmiana karmy u psa

Zmiana karmy u psa

Wiele osób zna ten problem: Jeśli przejdziesz z fast foodów na dietę wysokobłonnikową, możesz wywołać burczenie w brzuchu i biegunkę. Podobnie dzieje się podczas zmiany karmy u naszych pupili. Poniżej dowiesz się, jak najlepiej zaplanować i wdrożyć zmianę diety u Twojego psa.

Czytaj dalej...

Nasza gwarancja jakości

Sprawdzona jakość
Od miłośników zwierząt dla miłośników zwierząt
Każdy znajdzie coś dla siebie