Teraz dostawa za pośrednictwem InPost za 12 zł!

2021_07_InPost_Delivery_PL

Czy wiesz, że gdyby zlikwidować tylko jeden z Paczkomatów® InPost, to w danej części miasta w ciągu jednego dnia mogłoby się pojawić nawet trzynaście dodatkowych pojazdów dostawczych? Już dwunastu dodatkowych kurierów dostarczających przesyłki do domu na ulicach wystarczy, aby zanieczyszczenia środowiska widocznie wzrosły!

• Aż 20-25% dostaw do domu kończy się niepowodzeniem – dzięki popularności Paczkomatów® InPost jako formy odbioru przesyłek, polski rynek e-commerce rośnie w sposób bardziej zrównoważony. Emisja CO2 w przeliczeniu na paczkę jest w przypadku dostawy do Paczkomatu® od 3 do aż 20 razy mniejsza, niż w wypadku klasycznej dostawy kurierem do domu. Natomiast jeden pojazd dostawczy jest w stanie w ciągu dnia dostarczyć do Paczkomatu® 13 razy więcej paczek niż klasyczny kurier do domu!

• Z badań przeprowadzonych przez Akademię Morską w Szczecinie wynika, że Paczkomaty® InPost należą do najbardziej przyjaznych form dostaw towarów w miastach. Obliczenia naukowców ze Szczecina dowodzą, że kurierzy doręczający przesyłki do Paczkomatów® InPost pokonują dziennie o 120−150 km mniej niż klasyczni kurierzy, którzy dostarczają towary do domów!

• Według danych Green Generation aż 62 proc. Klientów odbiera swoje przesyłki „przy okazji”, na przykład podczas powrotu z pracy, tradycyjnych zakupów czy spaceru. Tylko 18% respondentów zazwyczaj udaje się do Paczkomatów® InPost tylko po odbiór przesyłki. Badania pokazują, że odbiór z Paczkomatu po drodze z miejsca pracy do domu sprawia, że emisje mogą być aż o 83% mniejsze!

• Jak pokazuje przykład Londynu, nawet usunięcie z centrum miasta większości prywatnych samochodów (dzięki wprowadzeniu opłaty wjazdowej) może nie przynieść oczekiwanych skutków przy wzroście popularności dostaw związanych z handlem elektronicznym i taksówek. Według raportu ZDG TOR, jeśli zaniedbamy kwestię efektywności miejskiej logistyki (i szerzej całego sektora transportu), za kilka lat możemy obudzić się w rzeczywistości, w której nasze miasta będą bardziej zatłoczone niż kiedykolwiek wcześniej. I to nawet pomimo wielomiliardowych nakładów na elektromobilność i inwestycje w zrównoważony transport!

To jedne z wielu argumentów, które pomogły nam podjąć decyzję o zmniejszeniu kosztów dostawy – dla Ciebie, Twojego pupila i środowiska! 🌎

Ty oszczędzasz, odbierasz paczki sprawniej i wygodniej a
świat zmienia się na lepsze!

Nasze top marki

Feringa
Lukullus
Wolf of Wilderness
Cosma
Tigerino
Concept for Life Veterinary Diet
Barkoo