Lipcowy zoolove w Kocim Zakątku

zdjęcie: podpieczni fundacji Koci Zakątek (źródło: fundacja Koci Zakątek)

30 czerwca 2020

Tym razem do udziału w programie charytatywnym zoolove została zaproszona fundacja Koci Zakątek. W lipcu klienci zooplus będą wspierać potrzebujące zwierzęta z Wrocławia i okolic.

Do programu zoolove dołącza kolejna organizacja. Przez kolejny miesiąc klienci sklepu zooplus będą mogli pomóc wrocławskiej fundacji Koci Zakątek, dawniej znanej jako fundacja Ebra – wystarczy, że kupią dowolny produkt opatrzony logo zoolove, a część pieniędzy trafi do tej organizacji i zwierząt, którymi się opiekuje. Misja fundacji od lat pozostaje niezmienna. Koci Zakątek niesie pomoc poszkodowanym przez los zwierzętom z okolic Wrocławia, przede wszystkim kotom.

Fundacja pomaga na wiele sposobów. Pośrednio – edukując i organizując akcje społeczne, oraz bezpośrednio – interweniując, gdy łamane są prawa zwierząt, lecząc schorowane koty, kastrując i ograniczając ich nadpopulację, a także prowadząc profesjonalne adopcje. Wolontariusze Kociego Zakątka starają się też zapewnić bezdomnym i wolnożyjącym kotom maksymalnie profesjonalną opiekę weterynaryjną. Robią też wszystko, aby podopieczni mogli bezpiecznie i długo żyć w odpowiedzialnych domach stałych, u nowych opiekunów.

Obecnie w „Kocińcu” oraz wspieranych przez Koci Zakątek Domach Tymczasowych znajduje się 85 kotów. Wolontariusze fundacji deklarują, że wspierają także społecznych opiekunów kotów wolnożyjących – głównie osoby starsze, które z dobroci serca pomagają, choć ledwo wiążą koniec z końcem, na przykład poprzez zakup karm dla ich podopiecznych. To między innymi w tych właśnie działaniach przez cały lipiec klienci zooplus będą mogli Koci Zakątek wesprzeć finansowo, przekazując część kwoty za zakupione produkty z logo zoolove.

zoolove to jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Obecnie grupy i fundacje dołączające do programu otrzymują przez cały miesiąc wsparcie finansowe. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad dwudziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 300 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

Podopieczni fundacji Koci Zakątek (źródło: fundacja Koci Zakątek)

 KOTY OTOCZONE TROSKĄ10 czerwca 2020

Jak zmieniła się fundacja KOT przez 15 lat swojej działalności? Co łączy fundację z klientami sklepu zooplus? Rozmowa z członkiem Zarządu fundacji.

Przeczytaj >
 FUNDACJA NAPRAWDĘ WARTA GOLDENA18 czerwca 2020

Pomagają przede wszystkim psom rasy Golden Retriever. Skąd taka inicjatywa? Rozmawiamy z wolontariuszką fundacji Warta Goldena.

Przeczytaj >
 ZOOLOVE DLA FUNDACJI JOKOT25 czerwca 2020

Fundacja JOKOT w marcu i kwietniu wzięła udział w programie zoolove. Jaką sumę udało się uzbierać i na co została przeznaczona?

Przeczytaj >