Pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii

Napis na zielonym tle "Podwajamy wszystkie przekazane zooPunkty na pomoc dla Turcji i Syrii" obok serca z flagą Turcji i Syrii

Dobro ludzi i zwierząt jest istotną częścią naszej kultury firmowej. Dlatego sercową sprawą jest dla nas pomoc ludziom, którzy w ciągu jednej nocy stracili praktycznie wszystko, a także zwierzętom domowym, które zostały ranne lub straciły swoich ukochanych właścicieli po niszczącym trzęsieniu ziemi w Turcji oraz Syrii.

W lutym, w ramach natychmiastowej reakcji na katastrofę, przekazaliśmy wstępne wsparcie finansowe w wysokości 25.000 EUR (w przeliczeniu ok. 115.000 PLN) Czerwonemu Krzyżowi (Niemcy) - organizacji humanitarnej, która od samego początku pracuje bezpośrednio w najbardziej zniszczonych rejonach.

W marcu, dzięki Waszemu hojnemu wsparciu, zebraliśmy i podwoiliśmy wszystkie darowizny (zooPunkty) w kilku krajach. Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem łącznej liczby przekazanych punktów. Dzięki Waszej ogromnej chęci pomocy jesteśmy w stanie wesprzeć organizacje charytatywne, które niosą bardzo potrzebną pomoc. Łącznie, na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii, uzbieraliśmy:

1 233 541 PLN

Dzięki temu pomożemy wielu osobom i zwierzętom, które w związku z ciężką sytuacją nadal potrzebują naszej pomocy. Chcielibyśmy za to bardzo serdecznie podziękować!

Datki trafią do następujących organizacji:

616 770,50 PLN dla Humane Society International

Humane Society International Europe
HSI pomaga zwierzętom rannym i poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi

Humane Society International's (HSI) udziela pomocy zwierzętom bezpośrednio na miejscu. Obejmuje to udzielanie pierwszej pomocy rannym zwierzętom, tworzenie terenowych klinik weterynaryjnych oraz dostarczanie niezbędnego pożywienia, wody i zaopatrzenia medycznego. Ponadto, dzięki wsparciu HSI, poszczególne organizacje mogą wysyłać weterynarzy i wynająć pojazdy do transportu materiałów weterynaryjnych i ratunkowych, aby bezpośrednio pomagać zwierzętom i ich właścicielom dotkniętym przez trzęsienie ziemi.

616 770,50 PLN dla UNHCR - The UN Refugee Agency

UNHCR
Kryzysowa pomoc humanitarna na obszarach dotkniętych trzęsieniem ziemi

UNHCR (UN Refugee Agency*) we współpracy z innymi agencjami ONZ pilnie udziela wsparcia zarówno uchodźcom, jak i społecznościom ich przyjmującym na obszarach poważnie dotkniętych niszczycielskimi trzęsieniami ziemi w Turcji i Syrii. Pomoc kryzysowa obejmuje m.in. dostarczanie koców, paczek żywnościowych, przyborów kuchennych, materacy i namiotów. Transport lotniczy i konwoje dostarczają niezbędne zaopatrzenie. Aby dotrzeć do północno-zachodniej Syrii, UNHCR transportuje również pilnie potrzebną pomoc za pośrednictwem konwojów transgranicznych z Turcji, gdzie rodziny walczą o przetrwanie po katastrofie, musząc spać pod gołym niebem przy bardzo niskich temperaturach.

 *Wspieramy UNHCR poprzez naszego krajowego partnera w Niemczech, UNO-Flüchtlingshilfe.

Nasza obietnica jakości

Sprawdzona jakość
Od miłośników zwierząt dla miłośników zwierząt
Bogaty wybór - coś dla każdego