Zrównoważone żywienie

Wspólnie zmniejszamy ślad węglowy!

Zrównoważony rozwój w zooplusie

Małe kroki, duży efekt: Razem chcemy uczynić świat trochę bardziej zielonym! Każdy z nas może wnieść swój wkład, abyśmy w przyszłości mogli nadal przeżywać wiele szczęśliwych chwil z naszymi zwierzakami.

Kupując produkty dla zwierząt domowych, możesz zwrócić uwagę na zasoby, produkcję i opakowania, które są jak najbardziej zrównoważone. Wykonaliśmy już wstępną pracę i zestawiliśmy szereg starannie wybranych produktów. Niezależnie od tego, czy są to certyfikowane produkty organiczne, produkowane lokalnie, czy alternatywne źródła białka - zarówno Twój futrzak, jak i środowisko będą szczęśliwe!

Na co zwrócić uwagę przy zakupie produktów

Zrównoważone produkty

Podczas zakupów: wybieraj produkty zrównoważone ekologicznie

Planowanie zakupów

Planuj zakupy z wyprzedzeniem: staraj sie robić listę potrzebnych rzeczy, unikaj kupowania zbędnych produktów!

Staraj się, nie marnować karmy!

Również w domu: staraj się nie marnować karmy

Darowizna na rzecz ochrony klimatu

W miare możliwości: wpłać datek na rzecz ochrony klimatu

Cierpliwość

Cierpliwość popłaca: postaraj się obyć bez najszybszej możliwej dostawy

Zwroty

Czasami nie da się tego uniknąć: ograniczaj zwroty do minimum

  • Alternatywne źródła białka
  • Naturalne materiały
  • Ekologiczne opakowanie
  • Materiały z recyklingu

Alternatywne źródła białka

Coraz więcej ludzi zwraca uwagę na ilość spożywanego mięsa, jednak czy pamiętamy o naszych czworonogach? Psy są karnio-omnivorami, co oznacza, że jedzą zarówno mięso, jak i rośliny. Dla nich także dostępne są alternatywne źródła białka pochodzące z roślin i owadów, które nie tylko wpływają pozytywnie na dobrostan zwierząt i środowisko, ale również urozmaicają ich dietę!

Naturalne materiały

Odpowiednie dobieranie materiałów używanych w akcesoriach dla naszych ukochanych czworonogów może mieć pozytywny wpływ na środowisko. Warto zwrócić uwagę na produkty wykonane z odnawialnych lub kompostowalnych materiałów, takich jak np. torebki na odchody psa, higieniczne szczotki czy też kuwety dla kotów i drapaki. W ten sposób możemy zminimalizować negatywny wpływ na środowisko, jednocześnie dbając o wygodę i komfort naszych pupili.

Produkty lokalne

Nasza marka "Made in Germany" dba o to, by każdy produkt pochodził od lokalnych dostawców, dzięki czemu możemy zagwarantować, że składniki trafiają do produkcji bez zbędnego przemieszczania. Nasze gęste i efektywne sieci logistyczne umożliwiają nam dostarczenie zamówień na Twoje drzwi w jak najkrótszym czasie. Dzięki temu zapewniamy nie tylko wyjątkową jakość, ale także minimalizujemy wpływ na środowisko, dbając o to, by droga produktu była jak najkrótsza i jak najmniej uciążliwa dla środowiska.

Ekologiczne opakowania

Dla nas ważne jest, abyśmy wraz z naszymi partnerami podejmowali działania mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Dlatego też stawiamy na zrównoważoną i ekologiczną produkcję, a w szczególności na recyklingowe opakowania, które stanowią ważny element naszej oferty. Zachęcamy do odkrycia naszego asortymentu, w którym oprócz wysokiej jakości produktów, szczególną uwagę zwracamy na sposób ich opakowania, aby również te elementy były przyjazne dla naszej planety.

Materiały pochodzące z recyklingu

Dążymy do tego, aby nasza produkcja była jak najbardziej ekologiczna i przyjazna dla środowiska. Dlatego zachęcamy do wyboru produktów z naszej specjalnej selekcji wykonanych z recyklingowanych surowców, takich jak nić pozyskana z przetworzonych butelek PET, które przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów i ochrony naszej planety. W ten sposób możesz w łatwy i skuteczny sposób zaangażować się w ochronę środowiska i uczynić swój zakup bardziej odpowiedzialnym ekologicznie.

Zatwierdzone przez zwierzaki: Testujemy dla Ciebie!

Nasi najważniejsi współpracownicy - nasze zooplusowe zwierzaki - skrupulatnie testują wybrane produkty.

Kuweta kryta kooaEdgar i kryta kuweta kooaUstronne miejsce

Twoje codzienne działania mają znaczący wpływ na otaczające Cię środowisko. Korzystanie z krytej kuwety kooa wykonanej w 90% z plastiku z recyklingu pozwala Ci nie tylko cieszyć się komfortowymi warunkami, ale również aktywnie wspierać proces ponownego wykorzystania plastikowych odpadów.

Wypróbuj teraz
Legowisko Toronto Chewy i legowisko dla psa TorontoSłodkich snów

Dobroczynność może być relaksująca - zwłaszcza z łóżkiem dla psa Toronto! Jest ono nie tylko charakteryzowane przez swoje ponadczasowe wzornictwo, ale także przez ekologiczny sposób produkcji materiałów z recyklingu. I to wszystko bez rezygnacji z wygody!

Wypróbuj teraz
Wild Freedom Adult "Wide Country"Yoshi i Wild FreedomDziki i pierwotny

To jedzenie dla kota zostało stworzone z myślą o pierwotnej diecie dzikiego kota, jest 100% wolne od zbóż, a zawiera dużo świeżego mięsa drobiowego i smakuje mi wyśmienicie! Ponadto, jest produkowane lokalnie przez niemiecką firmę rodzinną, a 6,5 kg worki są wykonane z materiałów z recyklingu.

Wypróbuj teraz
Rebel Belle Adult Good Karma Bowl Lotti i Rebel Belle AdultWarzywa na start!

Nie tylko moja Pani dba o wegetariańskie odżywianie - czasami ja również dostaję posiłek z alternatywnych źródeł białka, takich jak jogurt i jajka. To wprowadza różnorodność do mojej diety i służy dobru zwierząt. W końcu wszyscy potrzebujemy trochę pozytywnej energii!

Wypróbuj teraz