Fundacja Koci Zakątek dołącza do programu zoolove

Zdjęcie: podopieczni Fundacji Koci Zakątek

1 czerwca 2023

W czerwcu Klienci zooplus kupujący produkty marki zoolove mogą wesprzeć Fundację Koci Zakątek. Fundacja istnieje od 14 lat i działa głównie na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Podstawowym celem statutowym Fundacji jest udzielanie pomocy chorym, krzywdzonym i porzuconym zwierzętom, a zwłaszcza kotom. Organizacja powstała z miłości i szacunku do kotów. "Uważamy, że człowiek ponosi odpowiedzialność za fakt, iż koty znalazły się i rozmnożyły na ulicach, dlatego winni jesteśmy im opiekę i wsparcie".

Miesięcznie pod opieką Kociego Zakątka znajduje się około 140-150 kotów, które zostają odłowione przez Fundację lub są zgłaszane przez osoby zaniepokojone ich losem. Opieka nad nimi odbywa się zarówno w Kocińcu Fundacji, jak i w domach tymczasowych.

Misją Fundacji jest zapewnienie kompleksowej pomocy kotom, począwszy od odłowienia, przez leczenie i codzienną opiekę, aż do momentu, gdy mogą zostać przywrócone do swojego środowiska naturalnego lub adoptowane. Fundacja Koci Zakątek dąży do zapewnienia profesjonalnej opieki weterynaryjnej dla kotów wolno żyjących i bezdomnych, na którą zasługują tak samo, jak koty domowe. Obecnie Fundacja planuje otwarcie we Wrocławiu Ośrodka dla Bezdomnych Kotów z własnym gabinetem weterynaryjnym i zapleczem szpitalikowym.

Dla swoich podopiecznych Fundacja poszukuje odpowiedzialnych stałych domów, w których będą mogły żyć bezpiecznie i otoczone miłością. Fundacja skupia się również na edukacji opiekunów kotów oraz innych członków społeczeństwa, aby zwiększyć świadomość na temat odpowiedzialnej opieki nad kotami, ich praw, a także obalać krzywdzące przesądy i mity na temat tych zwierząt.

W swoich działaniach Fundacja kieruje się przekonaniem, że każde zwierzę ma prawo do życia wolnego od bólu i strachu. "Wierzymy, że liczy się każde jedno uratowane kocie życie. Stosunek do zwierząt jest miarą naszego człowieczeństwa."

Fundacja Koci Zakątek realizuje swoją misję poprze szereg działań. Przede wszystkim ogranicza populację kotów wolno żyjących poprzez metodę TNR (trap-neuter-release, czyli złap-wysterylizuj-wypuść). Fundacja zapewnia również kotom diagnostykę i kompleksowe leczenie różnego typu infekcji, chorób przewlekłych oraz urazów. Stale szuka dla kotó domów tymczasowych i stałych.

Fundacja Koci Zakątek to organizacja, która nie tylko ratuje koty, ale również wzmacnia więzi między ludźmi, a tymi wspaniałymi stworzeniami. Fundacja chce się nadal rozwijać i kontynuować swoją pracę na rzecz kotów, wierząc, że każdy wysiłek włożony w pomoc zwierzętom przynosi ogromne korzyści zarówno kotom, jak i ludziom. Jeśli podzielasz pasję i wartości Fundacji, dołącz do nich i razem zbudujmy lepszy świat dla kotów.

Czym jest zoolove? To jeden z programów charytatywnych sklepu zooplus. Ideą programu jest pomoc różnym organizacjom działającym na rzecz zwierząt w Polsce. Pieniądze, które do nich trafiają, pochodzą ze sprzedaży produktów marki zoolove – na konto organizacji trafia 10% wartości sprzedaży netto każdego sprzedanego artykułu w danym miesiącu. Do tej pory klienci zooplus pomogli ponad trzydziestu organizacjom w kraju, łącznie przekazując im ponad 500 tysięcy złotych. Więcej informacji: TUTAJ.

 POMOC TURCJI I SYRII

zooplus podwoił wszystkie przekazane zooPunkty w okresie od 01.03. do 31.03.2023 r na pomoc Turcji i Syrii.

Sprawdź >