Royal Canin Feline Care Nutrition

 Royal Canin Feline Care Nutrition

Zdrowie może być kruche i wiele kotów doświadcza objawów różnych wrażliwości zdrowotnych, w tym wahań masy ciała czy problemów z kulami włosowymi. Koty z natury bywają nieodgadnione, więc nie zawsze łatwe jest zaobserwowanie i rozpoznanie u nich danej wrażliwości. Dlatego tak ważne jest zapewnienie kotom jak najlepszej opieki, co pozwoli utrzymać je w optymalnej kondycji i zdrowiu.

CZY U TWOJEGO KOTA POJAWIAJĄ SIĘ TEGO TYPU OBJAWY?

Begging

WYMUSZANIE JEDZENIA

Urinary

UKŁAD MOCZOWY

Digestive Care

DYSKOMFORT TRAWIENNY

Hair & Skin

MATOWA SIERŚĆ

Hairball

KULE WŁOSOWE

Light Weight

PRZYROST MASY CIAŁA

Dental Care

KAMIEŃ NAZĘBNY

Czy Twój kot uporczywie domaga się jedzenia?

Royal Canin Appetite Control für Katzen
APPETITE CONTROL CARE

Dla sterylizowanych kotów dorosłych, wymagających wsparcia w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. 

Zabieg sterylizacji może nasilać tendencję kotów do rozwoju nadwagi. Po sterylizacji u kotów zwiększa się apetyt i obniża aktywność, dlatego utrzymanie optymalnej masy ciała może być trudne.

Czy masa ciała Twojego kota zauważalnie się zwiększyła?

Light Weight Care
LIGHT WEIGHT CARE

Dla kotów dorosłych kotów, wymagających wsparcia w utrzymaniu prawidłowej masy ciała

Niektórzy uważają, że koty z nadwagą wyglądają uroczo. Niestety w rzeczywistości nadmierna masa ciała utrudnia kotu czerpanie radości z biegania, wspinania się czy skakania. Znacznie wrasta też ryzyko poważnych problemów zdrowotnych. Dlatego tak ważne jest wspomaganie kota w utrzymaniu prawidłowej kondycji ciała: zapewnienie mu składników pokarmowych wysokiej jakości, regularnej aktywności i zabawy (np. interaktywne karmienie) oraz wprowadzenie kilku łatwych zdrowych nawyków.

Czy Twój kot ma matową sierść lub częściej się drapie?

Hair & Skin Care
Royal Canin Hair & Skin Care

Dla kotów dorosłych o wrażliwej skórze i matowej sierści

Połysk, gęstość i wybarwienie sierści odzwierciedlają ogólny stan zdrowia kota. Lśniąca i czysta sierść często świadczy o zdrowiu i dobrostanie kota. A wiele zależy od odpowiedniego żywienia. Stosowanie karmy dostarczającej optymalnych ilości białka, kwasów tłuszczowych, witamin i składników mineralnych sprzyja zdrowej skórze i błyszczącej sierści.

Czy Twój kot pije zbyt mało wody?

Urinary Care
URINARY CARE

Dla kotów dorosłych o wrażliwym układzie moczowym

Niewystarczające pobranie wody u kotów prowadzi do wzrostu stężenia składników mineralnych w moczu, który staje się silnie wysycony. To może być przyczyną zmian w sposobie oddawania moczu oraz szkodliwie wpływać na stan zdrowia dolnych dróg moczowych kota. Odpowiednie żywienie odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowia układu moczowego.

Czy u Twojego kota występuje skłonność do powstawania kul włosowych?

Hairball Care
HAIRBALL CARE

Dla dorosłych kotów z tendencją do powstawania kul włosowych

Nietrudno zrozumieć, dlaczego u kotów mogą pojawiać się kule włosowe. W jednym z badań zaobserwowano, że koty poświęcają około 25% czasu czuwania na pielęgnację sierści.[2] Podczas wylizywania sierści liczne haczykowate brodawki na języku kota zbierają luźne włosy, które zazwyczaj są połykane. Te włosy mogą być zwracane przez jamę ustną lub usuwane z kałem. Niestety czasem włosy tworzą kule włosowe w przewodzie pokarmowym, które (jeśli nie zostają zwrócone) mogą powodować niebezpieczne zaczopowanie jelit. Dlatego należy przeciwdziałać powstawaniu kul włosowych poprzez odpowiednie żywienie.

Czy u Twojego kota pojawiają się zaburzenia trawienia?

Digestive Care
DIGESTIVE CARE

Dla kotów dorosłych kotów o wrażliwym przewodzie pokarmowym

Prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego ma ogromne znaczenie dla ogólnego stanu zdrowia Twojego kota. Zdrowy przewód pokarmowy trawi i wchłania potrzebne składniki pokarmowe w odpowiedniej ilości z pożywienia. Pozyskane tak białka, witaminy, składniki mineralne, tłuszcze i węglowodany organizm wykorzystuje do wytwarzania energii i innych procesów oraz produkcji nowych komórek. Zaniedbanie nawet lekkich zaburzeń trawiennych u kota może doprowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych.

Czy Twój kot ma skłonność do odkładania kamienia nazębnego?

Royal Canin Dental Care
DENTAL CARE

Po posiłku na zębach kota tworzy się naturalny osad z bakterii i resztek. To płytka nazębna, która jeśli nie zostanie usunięta, może przekształcać się w kamień nazębny. Złogi kamienia nazębnego sprzyjają chorobom przyzębia i innym poważnym problemom zdrowotnym. Specjalnie opracowana karma sucha pomaga dbać o higienę jamy ustnej i zdrowie zębów Twojego kota.

ZALETY KARMIENIA MIESZANEGO

Zalety karmienia mieszanego

OBSERWUJ STAN ZDROWIA SWOJEGO KOTA

Zabieraj kota do weterynarza

Koty są mistrzami w ukrywaniu swoich problemów zdrowotnych i nawet jeśli udają, że potrafią same o siebie zadbać, to nawet najbardziej niezależne koty potrzebują regularnej opieki weterynaryjnej.