Drapaki dla kota

Baner drapaki

Drapaki są częścią podstawowego wyposażenia każdego domostwa, w którym mieszka choć jeden kot. Drapak utrzymuje kota w aktywności, przez co zmniejsza ryzyko wystąpienia u niego otyłości i późniejszych problemów ze stawami. Wysoki drapak dla kota pozwala mu rozciągać się i aktywować wszystkie mięśnie. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dla tych kotów, które spędzają dużo czy nawet cały swój czas w domu.

❤ Top Seller❤ Top Seller
Niskie - do 100 cm Niskie - do 100 cm
Średnie 100 - 160 cm Średnie 100 - 160 cm
Wysokie 160 - 220 cmWysokie 160 - 220 cm
Maty do drapaniaMaty do drapania
Wieże do drapaniaWieże do drapania
Słupki do drapaniaSłupki do drapania
Dla dużych kotówDla dużych kotów

Pozostałe drapaki

Mocowane do sufitu
Na ścianę
Nowoczesne
Drewniane
Kartonowe
Z hamakiem
Zabawki sizalowe
Akcesoria

Poznaj drapaki jakości premium: Natural Paradise

Natural Paradise jest najlepszym dowodem szacunku właściciela dla tego, kim jesteś: znacznie więcej niż tylko zwierzęciem domowym. Jesteś ukochanym członkiem rodziny i zasługujesz na wygodne otoczenie, w którym poczujesz się jak w domu.

Natural Paradise to wysokiej jakości drapaki, wykonane z prawdziwego drewna, otoczone naturalnym sizalem.

Kup teraz

Dlaczego każdy domowy kot powinien mieć drapak?

• Drapak zapewni kotu aktywność przez okrągły rok, co zmniejszy ryzyko otyłości, nadwagi i problemów ze stawami.

• Drapaki umożliwiają kotu ćwiczenie całego ciała, polecane są przede wszystkim dla zwierząt, które spędzają dużo czasu w pomieszczeniach.

• Drapak nadaje się doskonale do ćwiczeń po długiej drzemce. Twój kot nie będzie wiedział, co to nuda!

• Kocie pazury staną się mocne i zdrowe.

• Drapak może stanowić miejsce odosobnienia dla Twojego czworonożnego przyjaciela! Koty oznaczają swoje terytorium poprzez zostawianie zapachu oraz właśnie śladów zadrapań. Drapak pozwoli kotu na zaspokojenie tych naturalnych instynktów.

• Drapak odciąga uwagę kota od obdrapywania – „zaznaczania” mebli.

• Wysokie drapaki dla dużych kotów są ciekawe wizualnie i stanowią element dekoracyjny wystroju wnętrza.

Jak wybrać idealny drapak dla kota?

Wybierając drapak, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, takich jak materiał, kształt, rozmiar oraz wyjątkową jakość, której może potrzebować Twój kot.

Materiał: Drapak dla kota może być wykonany z naturalnego lub sztucznego tworzywa lub ich połączenia. Pionowe słupki wykonywane są z naturalnego sizalu.

Stabilność: Wybieraj drapaki, które są stabilne i nie chwieją się. Najlepiej przymocuj drapak do ściany.

Rozmiar: Idealny drapak powinien być na tyle wysoki, by Twój kot mógł się na nim swobodnie wyciągać.

Ilość: Masz więcej niż jednego kota? Dobrym pomysłem będzie zakup kilku drapaków, zapobiegnie to rywalizacji między kotami.

Kształt: Twój kot woli leżeć, wspinać się czy drapać? Wybierz odpowiedni kształt, który będzie odpowiadał potrzebom Twojego zwierzęcia.

Gdzie postawić drapak?

Na drapaku o wielu platformach kot może nie tylko ostrzyć pazurki, ale także bawić się, spać lub obserwować otoczenie. Jeśli to możliwe, drapak powinien znajdować się w salonie, blisko okna, ponieważ koty domowe są towarzyskimi zwierzętami i lubią mieć wszystko i wszystkich na widoku, w zasięgu wzroku. Umieść drapak tak swobodnie, jak to możliwe – nie bezpośrednio obok innego mebla. Zmniejsza to ryzyko, że Twój pupil uzna także meble za swoje zabawki. Jeśli masz balkon, możesz również tam zaoferować zwierzęciu drapak, ale pamiętaj, że musisz przymocować do barierek specjalną siatkę ochronną, aby chronić zwierzę przed wypadnięciem.

Mało miejsca? Wypróbuj meble do drapania dla kota, które zajmą niewiele miejsca!

Dla wszystkich właścicieli kotów, którzy mają mało miejsca w swoim mieszkaniu, poleca się słupki sizalowe. Niewysokie słupki i niedużej, ale stabilnej podstawie zajmują niewiele miejsca – z łatwością znajdziesz na nie miejsce, a Twój pupil będzie mógł na nich spożytkować swoją energię i wyostrzyć pazurki. Sizal jest materiałem szczególnie wytrzymałym – bez trudu wytrzyma ciągłe drapanie zwierzęcia. Rynek zoologiczny oferuje wiele różnych mebli do drapania, od prostych mat do drapania po sizalowe słupki i drapaki w różnych kolorach, kształtach i motywach. Niektóre maty do drapania można zamontować na ścianie i dać kotu tym samym możliwość rozciągania się i intensywnego drapania. Są szczególnie odpowiednie dla miłośników kotów mieszkających na małej przestrzeni. Twój kot nie może się po nich wprawdzie wspinać, ale w połączeniu z innymi opcjami zabaw i obserwowania otoczenia zajmujące niewiele miejsca meble do drapania mogą nadal być częścią odpowiednio urządzenia mieszkania dla kota! Ponadto możesz na przykład zarezerwować wysoko położoną półkę dla swojego kota i umieścić na niej wygodną poduszkę jako miejsce do relaksu.

Inne praktyczne porady

Kot drapiący meble:

Jeśli Twój kot obdrapuje meble, możesz popryskać je zapachem lub olejkiem z nutą mentolową albo cytrusową. Zwierzę będzie się trzymało z daleka od pachnących powierzchni.

Zainteresuj kota:

Możesz położyć kocimiętkę na szczycie drapaka. Nepetalakton zawarty w kocimiętce (rodzaj mięty) przyciąga ponad połowę wszystkich kotów i zachęca je do wąchania, a czasami lizania czy żucia.

Uwaga: W przypadku kociąt kocimiętka ma działanie odwrotne – odpycha je.

Czas na zabawę:

Jeśli do szczytu drapaka przyczepisz na lince małe przedmioty Twój kot z pewnością będzie się chętnie nimi bawił. Istnieją także drapaki ze zintegrowanymi wiszącymi zabawkami.

Chcesz kupić wysokiej jakości drapak dla kota? U nas kupisz pewnie i korzystnie!

W naszym sklepie internetowym znajdziesz odpowiedni drapak dla każdego kota, zarówno dużego dorosłego, jak i kociaka. Oferujemy różnorodne drapaki, maty do drapania i sizalowe słupki na każdą kieszeń i w każdym guście – każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ulubiony kolor albo chęć dopasowania drapaka do mebli? Żaden problem! Mamy drapaki w różnych designach i kolorach, na przykład populany szary drapak dla kota. Złóż zamówienie w zaciszu własnego domu, nie spiesząc się, i skorzystaj z różnych opcji płatności. Zakupy zrobisz łatwo, tanio i szybko, a kurier dostarczy Ci Twoje zamówienie pod same drzwi mieszkania!