Bezzbożowa karma i przysmaki dla kota

Karma bezzbożowa

Koty, które zmagają się z alergiami na zboża lub przejawiają problemy z trawieniem zbóż, potrzebują specjalnego, bezzbożowego pokarmu. Karmy bez dodatku zbóż nie są jednak tworzone wyłącznie dla kotów cierpiących na alergię. Na karmy bezzbożowe może zdecydować się każdy opiekun, który pragnie zapewnić swojemu czworonogowi żywienie odpowiadające naturze kota. Wybieraj spośród wielu bezzbożowych karm suchych i mokrych oraz przysmaków z naszej oferty.

Poznaj Wiejską Zagrodę!

2023_09_WiejskaZagroda_General_PL

Polecane marki karmy bezzbożowej dla kota: 

Purizon

Purizon
Nature is our Inspiration!

Karma Purizon dla kotów oparta jest na naturalnej diecie naszych zwierząt. Aż do 80% mięsa, ryb i innych składników pochodzenia zwierzęcego zapewnia wysoką zawartość białka. Ze względu na słabą użyteczność do składu karmy nie dodano zbóż ani ryżu. Zamiast tego Purizon zawiera do 30% wysokiej jakości owoców, warzyw i znakomitych ziół.

Feringa

Feringa
Bezzbożowa karma premium stworzona według specjalnej receptury!

Feringa oferuje stworzone z miłością i wyprodukowane ze starannością karmy jakości premium dla kotów. Pełne fantazji menu zachęca wysoką zawartością różnorodnego mięsa, wyszukanych owoców, warzyw i ziół. Wszystkie receptury są bezzbożowe, pozbawione zbędnych dodatków. Stworzone z dbałością w niemieckich i austriackich rodzinnych przedsiębiorstwach, wyróżniają się autentycznym smakiem wartościowych składników. Zapewnij swojemu ulubieńcowi pożywne mokre i suche karmy oraz przysmaki Feringa - jako nagrodę bądź przekąskę między posiłkami.

Smilla

Smilla
Food for a lifetime

Smilla to wysokiej jakości karma z dodatkiem tauryny, witamin, minerałów i odznaczająca się zwiększoną zawartością białka. Posiada idealny stosunek wapnia do fosforu. Bez zbóż ani glutenu.

Wild Freedom

Wild Freedom
Dziki, pierwotny smak!

Starannie opracowane receptury karm Wild Freedom bazują na pierwotnych nawykach żywieniowych, które w toku ewolucji zostały rozwinięte przez dzikie koty żyjące na wolności. Współczesne koty domowe odziedziczyły po swoich przodkach instynkt mięsożercy. Bezzbożowe karmy z serii Wild Freedom odznaczają się wyjątkowo wysoką zawartością świeżego mięsa. Dzięki temu są dla kota źródłem pożywienia, które pozwala mu podążać za pierwotnym głosem natury!

Rosie's Farm

Rosie's Farm
Tacki po brzegi wypełnione pysznym mięsem!

Rosie’s Farm to pełnowartościowa i bezzbożowa karma dla kota, starannie przyrządzona z naturalnych składników. Każda tacka jest po brzegi wypełniona świeżym mięsem, rybami lub krewetkami i wysokiej jakości podrobami oraz wzbogacona pożywnym olejem z łososia. Nasze wyśmienite receptury zapewniają kotom w każdym wieku urozmaicone i zbilansowane pożywienie. 

Bezzbożowa karma dla kotów – naturalnie smaczna i zdrowa

Koty są z natury mięsożercami. Ich przodkowie, żbiki, aby pokryć dzienne zapotrzebowanie na energię, muszą zjeść 10, a nawet więcej myszy dziennie. Prawdopodobnie i nasze domowe koty dziś również zamawiałyby „myszy” w sklepach zoologicznych, gdyby tylko takie były oferowane, a kocie decyzje zakupowe – możliwe i niezależne od ich ludzkich opiekunów. Na szczęście zarówno właściciele kotów, lekarze weterynarii, jak i producenci karm dla zwierząt pogłębiają swoja wiedzę w zakresie żywienia kotów, coraz częściej dbając o to, by było bliskie naturalnej diecie kotowatych. Większość opiekunów domowych tygrysów zdaje sobie sprawę, że ich pupil do życia potrzebuje przede wszystkim mięsa. Dostarcza ono wysokiej jakości białka i innych niezbędnych składników odżywczych, takich jak aminokwasy i tauryna. Badania wykazują, że niedobór tauryny w gotowej karmie dla zwierząt może prowadzić na przykład do poważnych chorób serca oraz innych problemów zdrowotnych. Wybierając dla swojego kota karmy bezzbożowe masz pewność, że serwujesz mu nie tylko zdrowy, ale też lekkostrawny posiłek, który z pewnością przypadnie mu do gustu.

Czy kot powinien jeść zboża?

Pozbawiona zbóż karma dla kota zazwyczaj składa się z dużej ilości mięsa, drobiu, podrobów lub ryb i jest wzbogacona o warzywa i owoce. W takiej karmie nie ma ciężkostrawnych węglowodanów, jak pszenica, owies, żyto, jęczmień, ale także proso, kukurydza czy ryż. To ważne w kontekście żywienia kota, ponieważ, w przeciwieństwie do nas, ludzi, oraz zwierząt roślinożernych ma on bardzo krótki przewód pokarmowy, w związku z czym nie jest przystosowany do metabolicznej obróbki węglowodanów pochodzących ze zbóż. Zbyt duża ich ilość w pożywieniu obciąża organizm kota i może prowadzić do nadwagi, otłuszczenia wątroby i wielu innych, groźnych dla zdrowia dolegliwości. Dzięki temu karma, która nie posiada w swym składzie zbóż jest lekkostrawna i bliska naturalnej diecie kota, a przy tym dostarcza wszystkich ważnych składników odżywczych i minerałów niezbędnych do prawidłowej pracy komórek i organów, utrzymania właściwej masy mięśniowej oraz zdrowej skóry, sierści i pazurów.

Czy dieta bezzbożowa to dobry wybór dla mojego kota?

Ziarna, o ile występują w karmie w małej ilości i są odpowiednio przetworzone, zwykle nie stanowią problemu, a nawet mogą służyć jako dodatkowe odpowiednie źródło energii, pod warunkiem, że jej głównym dostarczycielem pozostanie białko zwierzęce. Jednak, jak pokazuje dieta żbika, kotowate nie wykazują zapotrzebowania na zboże. Koty domowe, które mają kłopoty z trawieniem, cierpią na wrażliwość pokarmową i związane z nimi dolegliwości żołądkowe, takie jak biegunki czy zaparcia, powinny więc unikać przyjmowania w karmie składników trudnych do przetworzenia przez organizm, czyli między innymi zbóż. Wykluczenie ich z diety wskazane jest również w przypadku występowania u domowego tygrysa alergii i nietolerancji pokarmowych. Dzięki temu możemy uniknąć ryzyka niepotrzebnego obciążania metabolizmu zbędnym składnikiem. Karma bezzbożowa jest idealna dla kotów cierpiących na alergie na zboża, gdyż ze względu na zbalansowane proporcje zawartych w niej białek i węglowodanów gwarantuje optymalną koncepcję żywienia.

Jak rozpoznać dobrą bezzbożową karmę? Unikaj cukru i sztucznych dodatków!

Nawet jeśli karma bezzbożowa jest łatwiej trawiona przez wiele kotów, nie oznacza to automatycznie, że jest ona również lepszej jakości od tej, która posiada w swym składzie pszenicę, owies czy innego rodzaju ziarno. Dobra jakość pokarmu jest definiowana nie tylko przez zawartość zboża, ale też jakość, proporcje i pochodzenie składników, takich jak mięso czy ryby, oraz brak cukru oraz innych dodatków. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że wybierasz dla swojego kota zdrową karmę, przed zakupem zawsze zapoznaj się jej składem. Jeśli zauważysz obecność słodzików, wzmacniaczy smaku, sztucznych aromatów i konserwantów, wiedz, że jej jakość daleko odbiega od pożądanej i lepiej trzymać się od niej z daleka. Wartościową karmę dla kota odznacza wysoka zawartość mięsa – pamiętaj, że „produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego” się do nich nie zaliczają, a dobrej jakości pożywienie będzie smakować Twojemu pupilowi bez słodzików i chemicznych substytutów!

Czym karmić kota na diecie bez zbóż?

Bezzbożowa sucha karma dla kota

Karma dla kotów bez zbóż zwykle zawiera składniki, które nadają się również do spożycia przez ludzi. Taki pokarm jest szczególnie zalecany pupilom o wrażliwych żołądkach. Asortyment wielu marek jest zróżnicowany i obejmuje między innymi specjalne bezzbożowe karmy suche dla kotów sterylizowanych czy seniorów oraz wiele więcej, a to wszystko w różnych smakach do wyboru. Wysokiej jakości sucha karma wolna od zbóż często posiada aż do 70% składników pochodzenia zwierzęcego (mięsa lub ryb), co z kolei gwarantuje wysoką zawartość cennego dla kotów białka. Pozostałe 30% dostarcza wówczas wartościowych substancji odżywczych z warzyw, owoców i ziół. Co więcej, wiele producentów suchych karm bezzbożowych rezygnuje z użycia w procesie produkcji sztucznych konserwantów, atraktantów (składników wabiących) czy barwników.

Bezzbożowa mokra karma dla kota

Posiłek bez zbóż w składzie równie dobrze smakuje kotom w postaci karmy mokrej, którą producenci oferują w puszkach lub wygodnych do porcjowania miseczkach. Na rynku dostępne są pyszne mięsne lub rybne warianty smakowe połączone z warzywami i ziołami. Marki produkujące jedzenie dla kotów coraz częściej dbają też o to, by ich produkty były jak najbardziej zbliżone do naturalnego żywienia domowych tygrysów i rezygnują z użycia dodatkowych źródeł węglowodanów, na przykład z ziemniaków. Wzbogacają ją natomiast o ważne dla zdrowia kota naturalne składniki takie jak olej lniany, wzmacniający odporność, czy taurynę, niezbędną do prawidłowego funkcjonowania serca i narządu wzroku. Kociętom z wrażliwymi żołądkami i alergią na zboża zaleca się podawanie bezzbożowej karmy mokrej dostosowanej do ich wieku, również z wysoka zawartością mięsa. Co ważne, mokra karma bez zbóż jest odpowiednia jako karma pełnoporcjowa, ale można ją także podawać kotu w połączeniu z bezzbożową karmą suchą.

Bezzbożowe przysmaki dla kota

Stosowanie zdrowej i naturalnej diety bezzbożowej wcale nie musi oznaczać dla kota rezygnacji z przekąsek, gdyż i one są dostępne w wersji bez zbóż. Nie warto odbierać ich swoim podopiecznym, zwłaszcza gdy stanowiły one pyszną nagrodę podczas treningów i mobilizowały do dalszej nauki. Takie bezzbożowe przekąski dla kota są nie tylko pyszne, ale i zdrowe, dlatego możesz podawać je swojemu pupilowi bez wyrzutów sumienia!

W jaki sposób przyzwyczaić kota do zmiany karmy na bezzbożową?

Jeśli uważasz, że karmy bezzbożowe będą lepszym wyborem dla Twojego kota, powinieneś wiedzieć, w jaki sposób go do nich przyzwyczaić i zmienić dotychczasowe nawyki żywieniowe. Niektóre koty są dość uparte w kwestii jedzenia, zgodnie z zasadą: „czego nie znam, tego nie jem”. Dokonuj więc zmian stopniowo i nie zostawiaj na noc w kocich miskach wyłącznie nowej karmy, z którą Twój pupil nie zdążył się jeszcze oswoić. Dobrym sposobem jest wymieszanie nowej karmy w ilości odpowiadającej zawartości małej łyżki, ze tę starą, a następnie systematyczne zwiększanie proporcji na korzyść karmy, którą chcemy wprowadzić. Dzięki temu już po kilku dniach wyeliminujesz dotychczasowe pożywienie z kociego menu. Alternatywnym rozwiązaniem jest umieszczenie miski nowej karmy obok poprzedniej, której Twój kot będzie mógł od czasu do czasu spróbować. Z reguły zmiana żywienia przebiega w ten sposób sprawniej niż przy zastosowaniu metody „szybkiego wdrożenia”. Przekonasz się: przy odrobinie cierpliwości Twój kot wkrótce również przekona się o jakości karmy bezzbożowej!

Dlaczego warto zamawiać bezzbożową karmę dla kota w sklepie zooplus?

W sklepie zooplus, oprócz suchej i mokrej karmy oraz przekąsek bez zbóż, znajdziesz mnóstwo akcesoriów i zabawek dla Twojego kota. Sprawdź szeroka ofertę produktów i skorzystaj z szybkiej dostawy pod drzwi Twojego domu. Pamiętaj, że zamawiając więcej, nie płacisz za przesyłkę! Nie chcesz, by ominęły Cię najnowsze promocje i okazje cenowe? Dołącz do subskrybentów Newslettera i obserwuj nasze profile na Facebooku i Instagramie!