Kalendarz adwentowy dla psa DIY

Kalendarz adwentowy dla psa DIY

Każdy pies ucieszy się z kalendarza adwentowego własnej roboty.

Kalendarze adwentowe to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie niesie ze sobą okres przed Bożym Narodzeniem: Codziennie otwieramy drzwiczki i cieszymy się nową niespodzianką. Nie jest trudno zrobić swój własny kalendarz adwentowy dla psa DIY. W ten sposób osłodzisz oczekiwanie na Święta również czworonożnemu członkowi rodziny.

Adwent, czyli oczekiwanie na Boże Narodzenie, blask świec, pierniki i grzane wino. Oczywiście nie powinno zabraknąć kalendarza adwentowego. A może w tym roku marzy Ci się kalendarz adwentowy dla psa DIY? Zamiast czekolady w kalendarzu znajdą się pyszne przekąski lub ekscytujące zabawki dla psa. Nie tylko Twój własny futrzany przyjaciel ucieszy się z kalendarza adwentowego DIY (do-it-yourself). Własnej roboty, domowy kalendarz adwentowy to także wspaniały prezent dla zaprzyjaźnionych opiekunów psów.

Materiały na psi kalendarz adwentowy własnej roboty

„Drzwiczki” psiego kalendarza adwentowego własnej roboty składają się z 24 papierowych torebek świątecznych wypełnionych różnymi drobnymi prezentami dla Twojego psa. Jako zawartość odpowiednie są na przykład domowe ciastka dla psów lub inne przekąski dla psów. Twój ulubieniec z pewnością również ucieszy się z jakiejś zabawki dla psa.

Tego potrzebujesz, aby samemu stworzyć psi kalendarz adwentowy:

  • Sznurek lub linka (ok. 1,50 m długości)
  • 24 torebki papierowe
  • cienka taśma prezentowa
  • naklejki do etykietowania
  • 24 niespodzianki (przekąski lub zabawki dla psów)
  • dziurkacz
  • nożyczki
  • długopis
Kalendarz adwentowy dla psa domowej roboty
Przy odrobinie kreatywności i czasu, można łatwo samemu zrobić wspaniałe kalendarze adwentowe dla psów.

Wskazówka: Najpierw kup zawartość do kalendarza adwentowego

Kupując kalendarz adwentowy dla psa, upewnij się, że papierowe torebki są wystarczająco duże, aby pomieścić np. kość do żucia lub większą zabawkę. Najlepiej najpierw zdobyć zawartość kalendarza adwentowego, a potem dopasować odpowiedniej wielkości torebki.

Torebki papierowe można dostać w różnych rozmiarach i wzorach, na przykład w sklepach papierniczych, drogeriach lub w Internecie.

Alternatywne materiały na psi kalendarz adwentowy własnej roboty

Tkaninowe woreczki są dobrą alternatywą dla torebek papierowych. Zamiast wstążek prezentowych możesz również użyć małych klamerek do bielizny lub papieru, aby przymocować prezenty do sznurka. Oczywiście można też powiesić kalendarz adwentowy na jakiejś ładnej gałęzi.

Kalendarz adwentowy dla psa własnej roboty: Instrukcja

Jeśli robisz kalendarz adwentowy dla psa samodzielnie, pierwszą rzeczą do zrobienia jest oznaczenie naklejek od 1 do 24. Będzie to wyglądać wyjątkowo świątecznie, jeśli użyjesz złotego mazaka. Można też kupić gotowe numery do przyklejenia.

Następnie na każdej papierowej torbie przyklej naklejkę – najlepiej na środku. Następnie zrób dziurkę w górnej części papierowej torby za pomocą dziurkacza. Wstążka prezentowa do zawieszenia zostanie później przeciągnięta przez nią.

Teraz nadchodzi to, co jest chyba najpiękniejszą częścią pracy majsterkowicza: Wypełnienie każdej z 24 papierowych torebek jakąś niespodzianką dla Twojego psa. W przypadku cięższych rzeczy najlepiej użyć dwóch woreczków (jednego w drugim), aby papier się nie porwał.

Następnie odetnij 24 kawałki z wstążki do prezentów. Każdy powinien mieć około 20 cm długości. Teraz możesz przewlec wstążki przez otwory w torebkach.

Na koniec wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce do zawieszenia sznurka i przywiązać do niego 24 torebki. Nie przyklejaj torebek w kolejności, ale mieszaj je ze sobą. W ten sposób kalendarz adwentowy dla psów nadal wygląda dobrze na krótko przed świętami, kiedy nie będzie już wielu torebek.

ciasteczka dla psa domowej roboty
Możesz wypełnić kalendarz adwentowy typu „zrób to sam” np. ciasteczkami dla psów.

Radość z kalendarza adwentowego

Po zakończeniu prac nad kalendarzem adwentowym dla psów, możesz codziennie otwierać „drzwiczki” razem z psem i dawać mu woreczek. Jednak o wiele przyjemniej jest, jeśli połączysz wręczanie prezentów z jakąś zabawą. Na przykład, możesz ukryć torbę i pozwolić psu ją znaleźć.

Twój ulubieniec z pewnością będzie szczęśliwy, gdy sam rozpakuje prezent.

Pomysły na 24 niespodzianki

Istnieje niezliczona ilość sposobów na wypełnienie 24 papierowych torebek w ręcznie robionym kalendarzu adwentowym dla psów: Do karmienia nadają się na przykład kości do żucia, suszone paski mięsa lub suszone kiełbaski. Do zabawy nadają się piłki lub pluszaki. Najlepiej podawać psu na przemian pokarm i zabawki. Upewnij się, że smakołyki mogą być przechowywane jeszcze przez jakiś czas.

Oto kilka sugestii:

Na Mikołajki lub w Wigilię można również włożyć do torebki coś bardzo wyjątkowego na ten dzień. A może na przykład sprawić swojemu ulubieńcowi nową, elegancką obrożę?

Odejmowanie przekąsek od dziennej racji żywieniowej

Na koniec jeszcze wskazówka: Jeśli Twój pies ma tendencję do nadwagi, koniecznie odejmuj smakołyki z domowego kalendarza adwentowego dla psów od dziennej porcji karmy. Tutaj znajdziesz wskazówki, jak obliczyć ilość pokarmu.

Najczęściej polecane
3 min

BARF dla psa – co to takiego?

Przed paroma laty BARF był jeszcze egzotyczną metodą żywieniową – w międzyczasie dieta oparta na surowym mięsie pozyskała sobie rzeszę zwolenników i na stałe wpisała się w jadłospis psów na całym świecie.