Najlepszy drapak dla kota

Najlepsze drapaki

Dla kotów, przebywających w domu czy mieszkaniu, drapak jest koniecznym wyposażeniem. Także koty spędzające czas na zewnątrz cieszą się z możliwości drapania w domu. Koty zawsze są ciekawe nowych wyzwań.

5 powodów, dla których warto kupić drapak:

 1. Koty mogą ostrzyć na nim swoje pazury.
 2. Zabawa na drapaku wzmacnia mięśnie kotów i usprawnia krążenie.
 3. W ten sposób koty mają możliwość zaznaczenia swojego terytorium.
 4. Drapak to świetne miejsce do wypoczynku dla kota, oferuje mu także możliwość obserwacji otoczenia z góry.
 5. Twój kot może się wyładować bez niszczenia sprzętów domowych.
wszystko dla kociat

Co sprawia, że drapak jest idealny?

Wybór drapaków jest obecnie bardzo duży. Często właściciele kotów nie potrafią zorientować się w ogromnej ilości modeli dostępnych w ofertach sklepów zoologicznych, dlatego decydują się na drapak po prostu wyglądający ładnie. Poniżej zostały opisane obiektywne kryteria, pomocne przy wyborze idealnego drapaka:

 • Dobry drapak powinien być wygodnym miejscem do leżenia i drapania dla kota, powinien także oferować różnorodne możliwości wspinania się.
 • Słupek drapaka powinien być przynajmniej 10 cm wyższy niż kot i wykonany z wytrzymałego materiału np. sizalu.
 • Kocięta od małego powinny być przyzwyczajane do małych drapaków.
 • Wysokie drapaki z bardzo grubym słupkiem i dodatkowym wzmocnieniem podłoża są zalecane dla bardzo ciężkich kotów. W takim wypadku liczy się przede wszystkim stabilność.
 • Drapak powinien stać w pokoju dziennym i możliwie najbliżej okna, ponieważ koty to zwierzęta towarzyskie i lubią mieć wszystko w zasięgu wzroku.
 • Ustaw drapak dość daleko od innych mebli. Dzięki temu zmniejszysz prawdopodobieństwo, że Twój pupil uzna sprzęt domowy za część swojej zabawki.
 • Jeżeli posiadasz balkon, możesz tam ustawić drapak. Musisz jednak dopilnować, aby zamontować siatkę zabezpieczającą, to zapewni bezpieczeństwo Twojemu pupilowi.

Szeroki wybór drapaków i inne akcesoria dla kota znajdziesz w internetowym sklepie zoologicznym zooplus!

Najczęściej polecane