Krewetki w akwarium

Krewetka

Krewetki akwariowe stają się w akwarystyce coraz bardziej popularne. Nic w tym dziwnego, ponieważ spośród ich wszystkich różnorodnych gatunków, kolorów i rozmiarów, każdy akwarysta znajdzie odpowiednie krewetki do swojego akwarium.

Czym żywią się krewetki?

Ulubionym pożywieniem tych bezkręgowców są algi, dlatego też są one doskonałymi pomocnikami w utrzymywaniu czystości w akwarium. Przy tym są one czymś więcej niż tylko pomocnikami od czyszczenia szyb akwarium: Krewetki są na wskroś fascynującymi stworzeniami o rozwiniętym życiu społecznym.

Cechy krewetek

Krewetki są zwierzętami stadnymi – są bardzo prospołeczne i potrzebują mieć w swoim pobliżu swoich krewnych, dlatego w akwarium powinieneś trzymać od ośmiu do dziesięciu osobników. Generalnie da się socjalizować między sobą większość najróżniejszych rodzajów krewetek, jednak należy uważać, by krewetki do siebie pasowały, ale nie krzyżowały się ze sobą. Idealną mieszankę krewetek do akwarium będą stanowiły na przykład rodzaje „Crystal Red” z „White Pearl” lub „Red Fire” z krewetkami tygrysimi „Black Tiger”.

Krewetki dogadają się dobrze także z sumikami szklistymi i innymi pokojowo nastawionymi małymi rybkami, dlatego nadają się doskonale jako kolorowy dodatek to już istniejącego akwarium. Przy dużych rybach krewetki wycofują się i chowają pod korzeniami lub między liśćmi roślinności akwariowej.

najlepsze akwaria

Warto wiedzieć

Jeśli chcesz dokładnie obserwować swoje krewetki, powinieneś zdecydować się na założenie akwarium z samymi bezkręgowcami, np. rakami karłowatymi z kategorii Cambarellus, żywiącymi się algami ślimakami, ślimakami rozdepkowatymi, porcelankami lub innymi małymi bezkręgowcami.

Idealne akwarium dla krewetek nie musi być duże, jednak nie może być zbyt ciepłe: Temperatura wody w akwarium nie powinna przekraczać 24 stopni Celsjusza, minimalnie powinna wynosić 18.

Najczęściej polecane
8 min

Pawie oczko (gupik)

Gupiki, zwane też pawimi oczkami, cechuje różnorodność kolorystyczna i odporność na drobne błędy w utrzymaniu. Dowiedz się więcej!